KakanjLive | Ponedjeljak, 18.11.2019. godine

Rukometaši poraženi u Žepču

17.02.2019. - Rukometaši Kaknja poraženi su u Žepču od istoimene ekipe u okviru 14. kola Prve lige Federacije BiH- grupa Sjever rezultatom 24:23.

DSC05247

Ovog vikenda nastavljeno je takmičenje u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH – grupa Sjever. Rukometaši Žepča su u dvorani KŠC Don Bosco savladali Kakanj rezultatom 24:23.

Domaći tim bolje je otvorio susret i imao konstantno vodstvo tokom prvih pola sata igre i na odmor otišao sa zasluženih četiri gola prednosti (13:9). U nastavku susreta Kakanj je čvrstom igrom u odbrani i strpljivim napadima doveo susret u egal i bio na pragu osvajanja boda, ali je u posljednjih tridesetak sekundi jedan ''odbijanac'' od bloka završio u golu rukometaša Kaknja za pobjedu Žepča rezultatom 24:23.

Domaći tim su do pobjede vodili Tomislav Jukić sa šest i Adnan Jaškić sa pet postignutih golova. Najefikasniji igrač susreta bio je Haris Bračković sa 10 postignutih golova. Nažalost Bračković nije imao mnogo raspoloženih saigrača u ovom susretu, u protivnom bi Kakanj slavio u Žepču. Bio je ovo susret u kojem su briljirali golmani na obje strane, a na kraju su više sreće imali domaći rukometaši. Na nešto bolje izdanje povratnika u tim Kaknja Bjelopoljaka, Zahirovića i Bašića, ali i novajlija Hrustića i Čamdžića ćemo morati pričekati bar sedam dana.

-Odlična, jako čvrsta utakmica. Nažalost u posljednjih tridesetak sekundi smo primili gol koji je domaćem timu donio pobjedu. Ekipa Žepča je zasluženo slavila u ovom meču, a ja bih pohvalio moje mlade igrače koji su jako dobro odigrali u ovom susretu. Vremena za tugovanje nema jer smo mislima već okrenuti na narednog protivnika, ekipu Čelik Juniora, rekao je nakon susreta trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović.

Ovo je bio sedmi poraz za ekipu Kaknja u sezoni i tim Nedžada Zaimovića je ostao na osmoj poziciji sa 18 osvojenih bodova. U narednom kolu u dvorani KSC Kakanj rukometaši Kaknja će ugostiti trećeplasiranu ekipu Čelik Juniora.

RK ŽEPČE – RK KAKANJ 24:23 (13:9)

Dvorana KŠC Don Bosco.

Sudijski par: Ahmetašević – Jukić. Delegat: Endi Ribić

Sedmerci: Žepče (5/6), Kakanj (4/4). Isključenja: Žepče (12 minuta), Kakanj (6 minuta).

RK ŽEPČE: Čoruša, Babić, Jukić 6, Jaškić 5, Šumić, Matijević 4, Knezović, Ravnjak, Đerek 2, Marković 1, Malbašić 3, Bajraktarević 2, Hasić 1, Klarić, Ramljak, Džambo. Trener Enver Bajraktarević.

RK KAKANJ: Hadrović, Čehajić, Lilić, Bjelopoljak 2, Čobo, Amitović 3, Čamdžić 1, Bračković 10, Hrustić 1, Delić 2, Zahirović 2, Bašić 2, Demir, Kubat, Sužanj, Spahić. Trener Nedžad Zaimović.