KakanjLive | Petak, 21.09.2018. godine

Rukometaši poraženi u Vogošći

22.04.2018. - Rukometaši Kaknja poraženi su u 22. kolu rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju u Vogošći rezultatom 37:29.

DSC08331

Vogošćani su u potpunosti opravdali ulogu favorita u ovom susretu i na kraju zasluženo slavili protiv mlade ekipa Kaknja. Kakanjci su bili u egalu sve do 25 minute susreta kada je domaći tim vodio minimalno (14:13), a onda domaći ubacuju u brzinu više i prave mini seriju od 6:1 i na odmor odlaze sa solidnom prednošču od šest golova.

U nastavku su domaći rustinki priveli susret kraju, a trener Daniel Rižić je priliku za igru pužio svim momcima koji su bili u kombinaciji za ovaj susret. Meč je završen ubjedljivom pobjedom domaćem tima rezultatom 37:29.

Domaće su do pobjede vodili Azer Čorbo sa osam i Ivan Stojanović sa sedam golova. Najefikasniji igrač meča bio je Vanja Smiljanić koji je postigao 10 golova, dok je Enes Skopljak dodao devet golova.

Ovo je bio sedamnaesti trijumf Vogošće koja je sada na samo dva boda zaostatka za liderom Izviđačem, dok je Kakanj na pretposljednjoj poziciji sa sedam osvojenih bodova. U narednom kolu Kakanj će ugostiti Slaviju, dok će u derbiju kola Vogošća snage odmjeriti sa Izviđačem u Ljubuškom.

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK KAKANJ 37:29 (20:14)

Dvorana: Amel Bečković Vogošća Sudije: Duško Ristanić – Obrenko Miljković. Delegat: Mario Primorac

Sedmerci: Vogošća (2/4), Kakanj (6/8)

Isključenja: Vogošća (14 minuta), Kakanj (4 minute).

VOGOŠĆA: Haseljić, Šabanović, Delalić, Geko 3, Čorbo 8, Džinović, Kadrić 3, Kovač 3, Halilović 1, Smajlbegović, Jelačić, Zahirović 3, Osmanhodžić 3, Bosić, Stojanović 7, Čičkušić 4. Trener: Daniel Riđić.

KAKANJ: Lilić, Klis 3, Korčanin, Skopljak 9, Sužanj 1, Bjelopoljak 4, Brkić, Bečak 2, Čehajić, Smiljanić 10, Halilović. Trener: Nedžad Zaimović.