KakanjLive | Srijeda, 17.01.2018. godine

Rukometaši poraženi u Visokom

20.12.2017. - Kakanjski rukometaši su poraženi od ekipe Bosne Centrotrans na gostovanju u Visokom u okviru posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 36:26.

Domaći rukometaši su kontrolisali igru od samog starta susreta, a već polovinom prvog poluvremena su imali pet poena prednosti (10:5). Purić i Sinanović mini serijom dovode Kakanj na zaostatak od dva gola (12:10) i činilo se kako će oko 1.000 gledatelja u dvorani Mladost u Visokom gledati interesantnu završnicu prvog poluvremena, no to se nije desilo. Uslijedile su brze kontre domaćih rukometaša, a siguran je bio Eldin Travančić i domaći dolaze na odmor sa pet golova zalihe (16:11).

U drugom poluvremenu domaći rukometaši su ubacili u brzinu više i zasluženo slavili sa 10 golova razlike (36:26).

Emir Omanović je Bosnu vodio do pobjede sa osam postignutih golova, dok je pet postigao Nedžad Imamagić. Vrijedi napomenuti kako se čak devet rukometaša domaćeg tima upisalo u listu strijelaca. Mirnes Grčo je na golu Bosne imao sjajnih 25 odbrana.

U gostujućem timu najbolji je bio Admir Purić sa sedam postignutih golova. Pet je postigao Admir Bjelopoljak, a po četiri Davor Živanić i mladi Amar Amitović. Samir Lilić je upisao 17 odbrana na golu Kaknja.

Kakanjci su polusezonu okončali na pretposljednjoj poziciji sa samo sedam osvojenih bodova, odnosno dvije pobjede (Bosna Sarajevo i Slavija) i jednim remijem (Derventa) i čak devet poraza. Nema sumnje kako Kakanjcima slijedi grčevita borba za opstanak u premijeligaškom društvu.

BOSNA CENTROTRANS – KAKANJ   36:26 (16:11)

Dvorana: KSC Mladost. Gledalaca: 1.000

Sudije: Obrenko Miljković – Duško Ristanić. Delegat: Zdenko Alpeza

Sedmerci: Bosna (4/4), Kakanj (2/3). Isključenja: Bosna (10 minuta), Kakanj (8 minuta).

BOSNA CENTROTRANS: Grčo, Memić, Burić, Haramandić, Buljina, Balta, Čabaravdić, Kapić, Imamagić, Jamaković, Pekić, Čabaravdić A, Omanovič, Skopljak, Travančić, Babić. Trener: Kenan Ahić.

KAKANJ: Lilić, Čehajić, Purić 7, Bevrnja 2, Jovanović 1, Sinanović 3, Amitović 4, Bjelopoljak 5, Živanić 4, Rakočević, Sužanj, Hadžić, Zvekić. Trener: Nedžad Zaimović.