KakanjLive | Četvrtak, 29.06.2017. godine

Rukometaši Kaknja upisali novu pobjedu

02.04.2017. - Rukometaši Kaknja upisali četrnaestu pobjedu u sezoni deklasiravši Gradačac u gostima

Iako oslabljeni neigranjem Đuhere i Gušića rukometaši Kaknja su u 16. kolu Prve lige Federacije BiH – grupa Sjever upisali tri vrijedna boda na neugodnom gostovanju u Gradačcu savladavši istoimenu ekipu.

Prvih pola sata igre proteklo je u izjednačenoj igri na obje strane, a u finišu prvog poluvremena presudila je bolja defanzivna igra Kaknja i sjajni Lilić, pa Kakanj na odmor odlaz sa četiri gola prednosti (12:16). Vrijedi napomenuti kako je Mario Grab već u 23. minuti zaradio isključenje, pa je Kakanj u prostalih 37 minuta susreta igrao u znatno oslabljenom sastavu budući da su odsustvovali i već pomenuti Gušić i Đuhera. Ipak sav svoj raskoš i talenat Kakanjci su pokazali u drugom poluvremenu i u potpunosti ''razbili'' svoje protivnike sa 15 golova razlike. Neumoljiv po gol domaćeg sastava bio je Purić sa 11 golova, kao i Agić koji je postigao sedam, dok je sjajni organizator igre i kapiten Denjo postigao pet. Vrijedi istači i sjajnu igru mladih Amitovića i Bjelopoljaka koji su postigli četiri, odnosno tri gola, dok su odličan posao odradili i u defanzivi. Lilić je ponovo bio fenomenalan na golu Kaknja i nema sumnje da je jedno od najvećih pojačanja rukometaša Kaknja. U domaćem sastavu Jasmin Hrnjić je postigao 11, a Emir Kadić pet golova.

purić

Purić je sa 11 golova vodio Kakanjce do nove pobjede

-Ovo je bio jedan od težih ispita za moj tim u ovoj sezoni. Čitav kolektiv je utakmicu iznio na visokom nivou. Čestitam svojim momcima. Posebno bih istakao kapitena Denju, zatim Purića i golmana Lilića koji su odigrali na vrhunskom nivou. Sjajan posao su odradili i naši mladi rukometaši. Zaista mi je drago što imam ovu širiniu u ekipi. Korak po korak, polako grabimo ka svom cilju – Premijer ligi, rekao je u izjavi za KakanjLive trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović.

zaimović

Nedžad Zaimović: Svi momci su odradili vrhunski posao u duelu sa ekipom Gradačca

Nakon nove pobjede ekipa Kaknja ima 42 boda i nastavlja ''mrtvu'' trku sa Gračanicom za prvo mjesto i plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. U narednom kolu izabranici Nedžada Zaimovića u dvorani KSC Kakanj dočekuju ekipu Krivaje 2 i ovo je poziv više za sve ljubitelje rukometa, sporta uopće da ispune kakanjsku sportsku dvoranu i podrže naše rukometaše na putu u Premijer ligu.

GRADAČAC – KAKANJ 26:41 (12:16)

Sportska dvorana: Gradačački sajam.

Sudije: Delić Muamer (Tuzla) i Osmanović Nešad (Lukavac). Delegat: Šabić Mevludin (Gračanica)

GRADAČAC: Hečimović, Klopić, Ljubović, Nezić, Kahvedžić 2, Bajramović, Hrnjić 11, Hasanbašić 1, Islamović, Kadić 5, Zrnić 2, Kevrić, Udvinčić, Šahdanović 4, Bajramović S. 1. Trener: Dado Doborac

KAKANJ: Čehajić, Lilić, Bašić 1. Zahirović 1, Agić 7, Kalamanda 4, Bjelopoljak 3, Denjo 5, Amitović 4, Glumičić 3, Damjanović 2, Purić 11, Grab. Trener: Nedžad Zaimović