KakanjLive | Ponedjeljak, 23.09.2019. godine

Rukometaši Kaknja savladali Krajinu

10.03.2019. - Rukometaše Kaknja su do pobjede vodili odlično raspoloženi Bjelopoljak sa 12 i Amitović sa sedam golova. Trener Zaimović je priliku za igru pružio svim igračima, a mladi rukometaši Kaknja su dobro odgovorili zadatku i upisali sedmu pobjedu u sezoni

Rukometaši Kaknja su u sedamnaestom kolu Prve rukometne lige – grupa Sjever pred domaćom publikom savladali Krajinu iz Cazina rezultatom 36:30. Pobjeda Kakanjaca mogla je biti i ubjedljivija, ali trener Kaknja, Nedžad Zaimović nije želio da ponizi mladu cazinsku ekipu kojoj je suprostavio svoj mladi tim.

Već nakon nekoliko uvodnih minuta bilo je jasno da će Kakanjci upisati pobjedu, a nakon prvih pola sata igre bilo je šest golova prednosti za domaću ekipu (20:14). Stečenu prednost ekipa Kaknja je zadržala i u nastavku pa je na kraju i više nego zasluženo slavila rezultatom 36:30.

Priliku za igru u ovom susretu trener Zaimović je pružio svim igračima, dok su susret opravdano propustili ponajbolji igrači Kaknja, golman Lilić i kapiten Bračković kojima je trener Kaknja dodijelio nekoliko slobodnih dana. Rukometaše Kaknja su do pobjede vodili Admir Bjelopoljak sa 12 postignutih golova i Amar Amitović sa sedam. U gostujućoj ekipi Alen Durić je postigao 10 golova, dok je najiskusniji član Krajine Emir Dautović susret završio sa sedam golova. U domaćoj ekipi po poluvrijeme su branili Mevludin Čehajić i Admir Hadrović, dok su i u ekipi Krajine branila oba golmana, a mladi Arman Rekić je sa nekoliko sjajnih intervencija spasio svoj tim ozbiljne blamaže u Kaknju.

-Jako dobra partija mojih momaka. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali nije nam bilo u cilju da ponizimo sportske prijatelje iz Cazina, nego da priliku pružimo i mladim momcima koji su budućnost kakanjskog rukometa. Ovo je put kojim trebamo ići u budućnosti i sve više prilike pružati našim mladim momcima. Nećemo gledati previše unaprijed i idemo utakmicu po utakmicu. Cilj je da promovišemo mlade igrače i da sezonu pokušamo završiti na što boljoj poziciji, rekao je trener Kaknja, Nedžad Zaimović nakon susreta.

Nakon šest vezanih poraza Kakanjci su upisali pobjedu i sada na svom kontu imaju 21 osvojeni bod, dok je tim iz Cazina ostao na devet osvojenih bodova. U narednom kolu rukometaši Kaknja gostuju u Zenici ekipi Čelika, dok će Krajina ugostiti Lukavac protiv kojeg će tražiti svoju četvrtu pobjedu u sezoni.

RK KAKANJ – RK KRAJINA 36:30 (20:14)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca:80
Sudije: Armin Mulabdić – Dino Murtezanović. Delegat: Nermin Salkanović.
Sedmerci: Kakanj (1/2), Krajina (5/5).
Isključenja: Kakanj (10 minuta), Krajina (6 minuta).

RK KAKANJ: Mevludin Čehajić, Admir Hadrović, Muaz Kusić, Adnan Čobo, Amar Amitović 7, Nedim Čamdžić 4, Mehmed Đokić, Benjamin Hrustić 3, Salih Delić 4, Admir Bjelopoljak 12, Kerim Bašić 3, Sulejman Brkić, Tarik Kubat, Hidajet Sužanj 2, Muhamed Spahić 1, Enes Husika. Trener Nedžad Zaimović.
RK KRAJINA: Jasmir Hušić, Tarik Šakonjić 1, Smail Dautović 4, Mirnes Rekić 3, Alen Durić 10, Sedin Mehić 1, Amar Buljić 1, Arman Rekić, Irhan Beganović 1, Emir Dautović 7, Edis Beganović 2. Trener Muhamed Seferagić.