KakanjLive | Utorak, 16.10.2018. godine

Rukometaši Kaknja poraženi u Zenici

30.09.2018. - U komšijskom derbiju u okviru drugog kola Prve rukometne lige Federacije – grupa Sjever zenički Čelik Junior je na domaćem parketu savladao ekipu Kaknja rezultatom 31:27.

DSC02440

Nakon pobjede nad ekipom Žepča Kakanjci su u okviru drugog kola gostovali u Zenici gdje su odigrali susret sa ekipom Čelik Juniora. Zenička ekipa je od prve minute kontrolisala susret i na odmor otišla sa zalihom od tri gola.

U nastavku su izabranici Željka Vladimira održali stečenu prednost i na kraju zasluženo slavili sa četiri gola razlike.

Očito je kako će podmlađenoj ekipi Nedžada Zaimovića biti potrebno dodatno vrijeme kako bi uigrali ekipu.

Najefikasniji igrač susreta bio je Amar Amitović sa 15 postignutih golova. Amar je podjećamo briljirao i u prvom susretu kada je ekipi Žepča postigao 16 golova. Nažalost Amar nije imao nijednog raspucanog saigrača kako bi rezultatski mogli paprirati ekipi Čelik Juniora. Novajlija HAris Bracković je postigao tri gola, koliko i Salih Delić.

U ekipi Čelik juniora najefikasniji je bio Edin Bajramović sa devet golova, dok je Amar Kobilica postigao osam. Sjajan meč odigrao je i Ekrem Kobilica koji je postigao sedam golova.

U trećem kolu Kakanjci će na domaćem parketu ugostiti ekipu RK Gradačac.

ČELIK JUNIOR – KAKANJ 31:27 (16:13)

Sudijski par: Alen Kadić – Mirza Memić. Delegat: Stanislav Vujić

Sedmerci: Čelik Junior (0/0), Kakanj (7/7)

Isključenja: Čelik (8- 16 minuta), Kakanj (4 – 8 minuta).

ČELIK JUNIOR: Ajdin Tufekčić, Ekrem Kobilica 7, Sead Delić 1, Edmeh Grabus 3, Faris Telalović, Amar Kobilica 8, Stjepan Baltić 2, Edin Bajramović 9, Omer Suljić, Benjamin Muslić, Anes Suljić 1, Adi Mešinović, Emel Šabić, Muamer Kaljić, Demir Šabanović. Trener: Željko Vladimir.

KAKANJ: Mevludin Čehajić, Tarik Balta 1, Tarik Kubat, Adnan Čobo 1, Sulejman Brkić, Salih Delić 3, Ejub Demir 2, Haris Bracković 3, Amar Amitović 15, Muamer Mehić 1, Eldar Bečak 1, Muaz Kusić, Ahmed Plasto, Samir Lilić. Trener: Nedžad Zaimović.