KakanjLive | Četvrtak, 29.06.2017. godine

Rukometaši Kaknja deklasirali Sanu

06.05.2017. - Rukometaši Kaknja su upisali ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Sanskom Mostu i došli na prag plasmana u Premijer ligu BiH

rkkakanj_2017

Rukometašima Kaknja u posljednjem kolu sa Slobodom dovoljan i remi za plasman u Premijer ligu BiH

Rukometaši Kaknja su u pretposljednjem kolu Prve lige Federacije BiH – grupa Sjever na gostovanju u Sanskom Mostu savladali ekipu Sane 7 rezultatom 27:46. Već nakon uvodnih desetak minuta izabranici Nedžada Zaimovića su stekli neuhvatljivu prednost od četiri-pet golova razlike i na odmor otišli sa prednošču od velikih 12 golova (14:26). U drugom poluvremenu rukometaši Kaknja su povećali prednost i ubjedljivo slavili sa 19 golova razlike, a Zaimović i njegovi pomoćnici su odmorili svoje najbolje igrače za duel sa Tuzlacima u posljednjem kolu.

Ponovo su svi igrači Kaknja dobili priliku za igru, a u strijelce se nije upisao jedino Armin Gušić koji je i u ovom susretu imao ogromnu defanzivnu ulogu. Mladi Bašić sa devet i Zahirović sa sedam golova su predvodili Kakanjce do pobjede. Sjajni Agić je postigao također sedam golova, a vrijedi pohvaliti i odličnu partiju Bjelopoljaka i povratnika u tim Amitovića koji su postigli po četiri gola. U domaćem timu najbolji je Anis Bojić sa devet golova, dok su po četiri postigli Škorić i Okanović.

Budući da je Gračanica slavila protiv Sloboda Solane rezultatom 33:30, rukometašima Kaknja je u posljednjem kolu pred domaćom publikom potreban samo jedan bod kako bi ponijeli titulu pobjednika Prve lige F BiH i izborili plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

SANA 7 – KAKANJ 27:46 (14:26)