KakanjLive | Petak, 20.10.2017. godine

Rukometaši Kaknja deklasirali Gradačac

22.10.2016. - U derbiju petog kola Prve lige –Sjever, rukomertaši Kaknja uvjerljivo su savladali donedavnog premijerligaša iz Gradačca i nastavili seriju pobjeda

Bila je ovo peta uzastopna pobjeda izabranika trenera Nedžada Zaimovića,koji su još jednom potvrdili da su jedan od glavnih kandidata za osvajanje naslova prvaka.
Igrači Kaknja od samog početka preuzeli su dominaciju i cijelo vrijeme bili u vodstvu. Pitanje pobjednika riješeno je u prvih pola sata. Domaći su na odmor otišli sa nedostižnih jedanaest golova razlike(21:10). Prerdvođeni razigranim Admirom Puriće, koji je sa 12 postignutih golova bio prvo ime susreta, domaći su prosto deklasirali ekipu Gradačca.

Po već usatljenoj praksi, trener Zaimović u nastavku utakmice veću minutažu daje mladim igračima, koji iz kola u kolo pokazuju evidentan napredak i potvrđuju svoj potencijal.
Ekipa Gradačca nije imala odgovor na brzu i raznovrsnu igru igrača Kaknja i na kraju su poraženi sa 16 poena razlike.

Kod gostiju nešto bolji utisak ostavili su iskusni Emir Kadić i Jasmin Hrnjić, dok u ekipi Kaknja,pored efikasnog Admira Purića, treba istaći Milana Glumičića i mladog Admira Bjelopoljaka.

Nakon pet odigranih kola, rukometaši Kaknja imaju maksimalan učinak i dijele prvo mjesto sa Gračanicom.

Kakanj-Gradačac 42:26

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 150.Sudije: Haris Hadžukadunić i Kemal Vidimli ć(oba iz Zenice).Delegat:Rober Alibegović (Sarajevo).

KAKANJ: Čehajić, Ćutura, Grab 2, Glumičić 6, Bjelopoljak 4, Sabljaković 2, Mehić , Sužanj 2, Martinović 2, Đuhera 4, Bašić 3, Denjo 3, Purić 12, Čobo 2.Trener:Nedžad Zaimović.
GRADAČAC: Hećimović, Kahvedžić 4, Zrnić 2, Kadić 11, Kevrić, Hrnjić 8, S.Bajramović, M.Bajramović, Hasanbegović 1, Klopić, Keseri. Trener:Budimir Mikulić.