KakanjLive | Četvrtak, 17.08.2017. godine

Rudaru samo bod u Travniku

11.09.2016. - Iako su imali rano vodstvo i bezbroj prilika, Zeleno-crni nisu uspjeli savladati posljednje plasiranu ekipu Novog Travnika. Osvojenim bodom mogu biti zadovoljni jedino što su sačuvali vodeću poziciju

anicic_penalAničić, stijelac iz jedanaesterca

Igrači Rudara nisu opravdali ulogu favorita. Na travničkoj Piroti ostali su bez planirane pobjede. Iako su već u 24. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca preko Igora Aničića došli u vodstvo i imali terensku inicijativu i bezbroj povoljnih prilika, nisu uspjeli savladati posljednje plasiranu ekipu Novog Travnika. Novotravničane je od poraza spasio Vedad Jaganjac, prošlogodišnji povremeni prvotimac Rudara, koji je u 54. minuti sa više od 30 metara postigao rijetko viđen gol.Golman Rudara Salih Hinović je tek nakon 594 minute po prvi put savladan u ovoj sezoni.

- Gol smo primili iz jednog jedinog šuta, a nismo uspjeli realizirati 3-4 zicera. Zadovoljan sam jedino što nismo izgubili i što smo ostali na prvom mjestu. Morali smo bolje djelovati kod primljenog gola, kao i kod svojih prilika, jer ono što su promašili Hajdarević, Delić i Aničić ne smije se desiti igračima njihove reputacije. Efikasnost i dalje ostaje naš problem i u narednim utakmicama moramo biti učinkovitiji. Žao mi je što nismo osvojili sva tri boda i više odmakli pratiocima jer ovo je zaista bila prava prilika, istakao je trener Rudara Elvedin Beganović.

Pogledajte fotozapis sa utakmice na Piroti

Novi Travnik – Rudar 1:1

Stadion „Pirota“ u Travniku. Gledatelja 400. Glavni sudija: Edis Zukić iz Tuzle. Pomoćnici: Emir Hasić (Gračanica) i Filip Jarić (Brčko). Četvrti sudija bio je Kenan Bajraktarević iz Orašja. Delegat utakmice: Mario Ćosić iz Mostara. Posmatrač suđenja: Filip Jelavić iz Gabele.

Strijelci: 0:1 Aničić (24. minut iz 11m), 1:1 Jaganjac(54. minut)

Žuti kartoni: Silajdžija, Jaganjac, Heco i Rezdaušek (Novi Travnik), Čizmić, Topalović i Hajdarević (Rudar)

Crveni karton: Kristijan Jurčević (90. minuta zbog druge javne opomene).

NOVI TRAVNIK: Jerković, Silajdžija, Jusić, Jaganjac, Heco (od 86. Mehić), Rezdaušek(od 58.Grebenar), Seferović, Jurčević, Mamuša, Knežević (od 74.Vujica), Tabaković. Trener: Miodrag Tešić.

RUDAR: Hinović, Đuđo, Hrustanović, Čizmić, Kazazić, Topalović (od 80. Hasić), Gafurović, Kobilica, Vehab(od 9. Hajdarević), Aničić, Vila(od 68. Delić). Trener: Elvedin Beganović.