KakanjLive | Utorak, 17.10.2017. godine

Rudaru samo bod na Koševu

29.04.2017. - U zimskom ambijentu, pred rekordno malim brojem gledatelja, Zeleno-crni propustili veliku priliku da pobijede i subotnji veliki derbi protiv vodeće Bosne dočekuju s minusom od samo tri boda

Fotografije:sportsport.ba

I pored loših vremenskih uvjeta, jer je vrijeme bilo izuzezno hladno sa slabim snijegom i susnježicom, domaći su uložili ogromne napore da pripreme teren i utakmica uredno počne. Igrači

Rudara su od prvog zvižduka suca Muse preuzeli inicijativu i već u 13.minuti Vedo Kulović je imao stopostotnu priliku.

U 34.minuti iskusni Muamer Vila također neuspijeva iskoristiti idealnu šansu i na odmor se otišlo bez pogodaka. U nastavku domaći iz prve prilike preko kapitena Nihada Mujića u 63.minuti uspijevaju savladati golmana Nikolića. Samo dvije minute kasnije Bajro Spahić postiže izjednačujući pogodak i vraća svoj tim u igru.

U 73.minuti jedan od odbrambenih igrača Bosne Sema na nedozvoljen način u šesnaestercu zaustavlja Muamera Vilu i sudac Mateo Musa opravdano pokazuje na jedanaesterac, kojeg je uspješno realizirao Igor Aničić. Kada su domaći tri minute kasnije ostali s igračem manje jer je bivši junior Rudara Vahidin Čaluk dobio crveni karton, očekivalo se da će Zeleno-crni rutinski privesti utakmicu kraju i Koševo napustiti uzdignute glave. Nažalost, jedan kiks odbrane nakon kornera, koštao ih je gubitka dva vrlo važna boda. Nekadašnji štoper Rudara, Armin Imamović, kaznio je pogrešku Rudareve zadnje linije i svom timu donio jedan bod, koji im ništa ne znači jer Bosna Sema skoro da i teoretskih šansi nema da sačuva prvoligaški status.

Igrači Rudara su sami kriv što su ostali bez punog plijena i prilike da subotnji derbi protiv vodeće Bosne dočekaju s minusom od samo tri boda.

-Ne mogu igračima ništa prebaciti.Pružili su dobru igru, zalaganje je bilo na visini.Mi smo prokockali priliku da već u prvom poluvremenu utakmicu riješimo u svoju korist jer su Vila i Kulović u dva navrata, imali stopostotne šanse. U nastavku se igralo obostrano otvoreno, bili smo bliži pobjedi, ali nas je jedna greška skupo koštala. Šteta, jer smo bili tako blizu pobjede. Ostaje žal za propuštenim prilikama.Još nije sve gotovo, moramo se boriti do kraja i čekati kiks ostalih konkurenata, riječi su trenera Rudara Beganovića.

Bosna Sema – Rudar 2:2

Stadion Koševo u Sarajevu. Gledatelja 100. Glavni sudija Mateo Musa iz Čitluka. Pomoćnici: Jure Musa(Čitluk) i Boris Dujmović( Mostar). Četvrti sudija Josip Marijanović iz Čapljine. Posmatrač suđenja Jasmin Topić iz Cazina. Delegat utakmice Mato Itrić (Brčko).

Strijelci: 1:0 Nihad Mujić(63), 1:1 Bajro Spahić(65), 2:1 Igor Aničić (73.iz 11m), 2:2 Armin Imamović (82).
Žuti kartoni:Armin Topalović(45+1) i Amel Hrustanović(78) kod Rudara. Crveni kartoni: Vahidin Čaluk(Bosna Sema) zbog dva žuta kartona(prvi u 56.zbog nedozvoljeno oštrog starta i drugi u 76.minuti također zbog nedozvoljeno oštrog starta.
Admir Smol(Rudar) zbog dva žuta kartona( prvi u 84.zbog nedozvoljeno oštrog starta i drugi u 90+1.minuti zbog nedozvoljeno oštre igre).

BOSNA SEMA: Ibro Hodžić, Asmir Sinanović, Vahidin Čaluk, Edin Dudo, Armin Imamović, Faris Fejzić,(od 46.Haris Muharemović), Mirsad Đedović(od 65.Rijad Pljevljak), Nedim Oglečevac(od 80.Edin Murga), Ajdin Čatić, Bekir Karahodžić, Nihad Mujić. Trener: Emir Alihodžić.

RUDAR: Aleksandar Nikolić, Armin Sarvan, Amel Hrustanović,, Fadil Čizmić, Almin Zukić, Armin Topalović, Benjamin Dizdarić(od 54.Bajro Spahić), Belmin Kobilica, Vedin Kulović(od 61.Amel Neimarlija), Igor Aničić, Muamer Vila(od 77.Admir Smolo). Trener: Elvedin Beganović.