KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Rudar uspješniji u gostima nego u Kaknju

27.11.2018. - Jesenji dio prvenstvene sezone 2018/2019.godine, Zeleno-crni završili na petom mjestu sa 26 osvojenih bodova, od čega čak 14 na sedam gostovanja i prema statističkim parametrima spadaju među bolje prvoligaše

rudarnovasezona

Rudar je u 15 odigranih utakmica zabilježio 9 pobjeda, dva remija i četiri poraza,uz gol razliku 31:19, što je poslije vodećeg dvojca Veleža i Olimpika najuspješniji učinak na zelenom terenu. Nažalost, osvojeni bodovi protiv Metalleghea izgubljeni su za zelenim stolom i registrirani službenim rezultatom( 0:3), što je znatno utjecalo na konačan plasman.
Kao domaćini, Zeleno-crni su u osam utakmica upisali 5 pobjeda i 3 poraza(Čapljina,Velež i Olimpik) uz gol razliku 15:10 i spadaju među osam najuspješnijih domaćina. S obzirom da su dobivenu utakmicu protiv Metalleghea izgubili služenem rezultatom, zvanični podaci u tabeli su 4 pobjede i 4 poraza uz gol razliku 14:13 i tek jedanaesti po plasmanu, što je ispod svih očekivanja!

Kao gosti, izabranici trenera Fadila Hodžića su u 7 utakmica zabilježili 4 pobjede, dva remija i samo jedan poraz(Slaven Živinice) uz gol razliku 16:9 i treća su najbolja gostujuća ekipa sa 14 osvojenih bodova. Ovakav impresivan učinak u gostima Zeleno-crni nisu još ostvarili u 16 prvenstvenih sezona u Prvoj ligi Fedaracije BiH, čiji su jedini sudionici svih dosadašnjih sezona.
Sa 31.postignutim golom, ekipa Rudara po efikasnosti zauzima drugo mjesto, iza vodećeg Veleža, koji ubjedljivo ima najbolji napad sa 43 postignuta gola.Što se tiče odbrane, Amir Bekan i Alija Jamaković savladani su 19 puta, ali ova brojka je uvećana za tri gola za zelenim stolom i u tabeli stoji 22 primljena gola i zauzima tek sedmo mjesto.

IMG_1652Na klupskoj listi strijelaca vode Bajro Spahić i Fahrudin Kovač sa po 6 postignutih golova, za njima slijede Mustafa Mušija sa 4, Belmin Kobilica i Mirza Kovač sa po 3, Adis Goralija, Adnan Hrelja i Sedad Subašić sa po 2, dok su po jedan gol dali Belmin Čehajić i Amel Neimarlija.

Kada je disciplina u pitanju, igrači Rudara dobili su 37 žutih i 4 crvena kartona.Najviše opomena imali su kapiten Belmin Kobilica i Adnan Hrelja(po 5), zatim slijede Fadil Čizmić sa 4, Sedad Subašić i Adin Čiva sa po 3, Omer Musić, Belmin Čehajić, Mirza Kovač , Armin Topalović,Bajro Spahić i Mustafa Mušija po 2, te Alija Jamaković, Admir Fočo, Mirza Rizvanović, Belmin Kubat i Amel Neimarlija sa po jednim žutim kartonom, dok su isključeni Alija Jamaković, Adis Goralija, Belmin Čehajić i Fadil Čizmić.

016

Kada su nastupi u pitanju, maksimalnu minutažu od 15 utakmica i 1350 minuta nije imao ni jedan igrač u prvom dijelu sezone.
Po 14 nastupa imaju Omer Musić(1221 minuta), Belmin Kobilica(1192), Belmin Čehajić(1175), Mirza Kovač(1020), Sedad Subašić (941) i Adnan Hrelja (846 minuta).Slijede sa po 13 nastupa Adis Goralija (1144 minute), Fahrudin Kovač (1080) i Bajro Spahić (690 minuta), zatim Armin Topalović 12 nastupa(992 minute), Mustafa Mušija sa 11 (608), Adin Čiva sa 10 (325), Fadil Čizmić 9 (718), Alija Jamaković 8(720), Amir Bekan 7 (630) i Dženan Smaka (393), Admir Fočo 6 (470) i Mirza Rizvanović(282), Amel Neimarlija 5 (62), Malik Gačić 4 (194) i Belmin Kubat sa 2 utakmice(140 minuta), dok Akif Kovač, Harun Čatić i Armin Delibašić još čekaju prve nastupe.

Ovo je samo Rudareva jesen izražena u brojkama, kojoj treba dodati još i plasman u osminu finala Kupa iz kojeg su eleminirani od ekipe Sarajeva na penale, dok ćemo detaljnu analizu objaviti nakon cjelokupnog izvještaja trenera Fadila Hodžića, kojeg će razmatrati Izvršni odbor i dati svoje mišljenje o igrama i rezultatima o minuloj sezoni, kao i planovima za proljetni dio prvenstva koje počinje 3.marta 2019.godine.