KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Rudar slavio u Travniku

26.08.2017. - Golovima Belmina Kobilice iz penala i Bajre Spahića, Zeleno-crni su zasluženo porazili ekipu Travnika i na najbolji način se iskupili za prošlonedjeljni poraz od Orašja. Kod oba gola ključnu ulogu je odigra Mirza Kovač. Na njemu je napraveljen prekršaj za penal, a bio je asistent kod gola kojeg je postigao Bajro Spahić

Rudar u novom izdanju
Premda su nastupili drastično oslabljeni, bez glavnih oslonaca u odbrani, nedovoljno oporovavljenih golmana Ratka Dujkovića i štopera Omera Musića, igrači Rudara su tokom cijele utakmice bili bolji i njihova pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Zeleno-crni su tokom cijele utakmice kontrolirali posjed, tempo i rezultat i na kraju više nego zasluženo trijumfovali. U odnosu na sastav koji je igrao protiv Orašja, trener Beganović pored povrijeđenog golmana Dujkovića, izostavio je bekove Hrvata i Čaluka, štopera Zukića i napadača Čehajića, a šansu pružio Čelebiću, Sarvanu, Hrustanoviću, Smoli i Heći, koji su opravdali ukazano povjerenje i dali veliki doprinos u drugoj gostujućoj pobjedi. Kod svih igrača se osjetila velika želja da se rehabilitiraju za slabu igru i domaći poraz od Orašja. Iako su za protivnika imali ekipu Travnika, koja još nije osjetila slast pobjede i koja je svim, ama baš svim sredstvima, pokušavala doći do pobjede, igrači Rudara su čvrstom, hrabrom, racionalnom i sadržajnom igrom uspjeli odoliti Travničanima i doći do treće pobjede i ostati na trećoj poziciji iza vodećeg tandema Zvijezde i Bosne.

Tome je sigurno doprinijelo i rano vodstvo. U 19. minuti odbrana Travnika na nedozvoljen način zaustavila je brzonogog Mirzu Kovača i sudija Sarajkić opravdano je dosudio jedanaesterac kojeg je realizirao kapiten Belmin Kobilica. Bio je to njegov četvrti gol u četiri odigrane utakmice. Imao je Kobilica još jednu priliku u prvom dijelu igre, ali je golman Nikola Đurić nogom odbranio njegov udarac.

Travnik je u finišu prvog poluvremena mogao doći do izjednačenja, ali je Ajdin Čelebić odbranio udarac Anela Ćurića i sačuvao svoju mrežu. Domaći su u drugom poluvremenu napravili pritisak, češće napadali, ali je odbrana Rudara na čelu sa golmanom Čelebićem djelovala veoma sigurno.

kovamirzaMirza Kovač, asistirao  za drugi gol i dobio prekršaj za jedanaesterac

Rudar je svoju priliku vrebao iz kontri u čemu je uspio i u 76. minuti udvostručio prednost. Mirza Kovač je umakao odbrani Travnika, odigrao povratnu loptu Bajri Spahiću, koji je zaobišao golmana Ćurića i rutinski zatresao mrežu za konačnih 0:2.

elvedinbeganovicTrener Beganović zadovoljan je odnosom i zalaganjem svojih igrača

Svi su ispunili zadatke i dali nemjerljiv doprinos u trećoj pobjedi. Među boljim pojedincima bio je iskusni Bajro Spahić, koji je postigao svoj prvi gol u ovoj sezoni i iskupio se za veliki promašaj protiv Orašja.
- Ovo je veoma značajna pobjeda, jer nam vraća samopouzdanje pred komšijski derbi protiv Bosne.Pružili smo dobru partiju, dominirali tokom cijele utakmice i domaći skoro da nisu imali prave šanse.Svi igrači sui dali sve od sebe, ovo je pobjeda kolektiva, premda je bilo pojedinaca koji su odskakali. Pobjeda je tim značajnija ako se ima u vidu činjenica da smo bili oslabljeni, ali Rudar ima širok izbor kvalitetnih igrača , što je pokazala i ova utakmica, izjavio je za naš portal najstariji i najiskusniji igrač Rudara Bajro Spahić.

003Bajro Spahić, pogodio za 0:2

Travnik-Rudar 0:2

Stadion „Pirota“ u Travniku. Gledatelja 300. Glavni sudija Semir Sarajkić, pomoćnici: Emir Zahiragić i Sanel Herceglija. Četvrti sudija: Admir Musić (svi iz Sarajeva). Posmatrač suđenja: Zorislav Nuić iz Čapljine. Delegat: Esad Kudelić iz Bužima.

Strijelci: 0:1 Belmin Kobilica (19.iz penala), 0:2 Bajro Spahić (76).

Žuti kartoni: Edvin Hamzić (31) i Amer Torlak (40) kod Travnika, a Amel Hrustanović (44), Belmin Kobilica (47) i Anes Vehab (59) kod Rudara.

NK TRAVNIK: Đurić, Lalović, Fočo, Jazvin, Đurđić, Hamzić, Ćurić (od 86. Hasanbegović), Rastoka, Muharemović (od 71. Silajdžija), Torlak (od 46.Tabaković), Vila. Trener: Adnan Beganović.
FK RUDAR: Čelebić, Sarvan, Hrustanović, Alić, Smolo, Hećo, Topalović, Vehab (od 74.Durak), Kobilica (od 79.Čiva), Kovač, Gačić (od 15.Spahić). Trener: Elvedin Beganović.