KakanjLive | Nedjelja, 20.05.2018. godine

Rudar savladao Čapljinu pred domaćom publikom

28.04.2018. - Kakanjski Rudar je u 24. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pred domaćom publikom savladao Čapljinu rezultatom 2:0 golovima iskusnog Bajre Spahića i sjajnog Adina Čive.

Domaći su od prve minute krenuli ofanzivno ka golu Pavlovića, a pritisak zeleno-crnih isplatio se već u 18. minuti susreta. Kobilica je iz slobodnog udarca sjajno uposlio iskusnog Bajru Spahića kojem nije bilo teško da sa pet metara savlada golmana Čapljine za 1:0. Golu su prethodile dvije sjajne akcije u kojima su prilike imali Topalović i Kobilica.

Rudar se nakon vodstva nije povukao i ekipa Fadila Hodžića je nastavila sa napadima. U 33. minuti sjajna akcija Rudara, Pavlović brani udarac Čehajića, a odbijenu loptu Čiva sa dva metra šalje u mrežu za 2:0. U finišu prvog dijela igre domaći su mogli do novog gola. U 44. minuti sa ivice šesnaesterca Kobilica je pogodio prečku, a samo minut kasnije sjajna akcija Rudara tri na jedan koju ne završava Topalović koji šutira pored lijeve stative golmana Čapljine.

U drugom poluvremenu ekipa Rudara je rutinski sačuvala prednost iz prvog dijela igre i zasluženo slavila. Rudar je tako prekinuo niz od dva poraza koje je prtrpio u Živinicama i Mostaru.

-Sjajna igra moje ekipe. Od prve minute smo krenuli ofanzivno i znali šta želimo. Na kraju smo došli do zaslužene pobjede. Čapljini nismo dopustili da ozbiljije zaprijete našem golu. Drago mi je da je došla pobjeda nakon dva poraza koja smo pretrpjeli u Živinicama i Mostaru, rekao je trener Rudara Fadil Hodžić nakon susreta.

Bio je ovo deseti trijumf Kakanjaca u sezoni i sada su na osmoj poziciji sa 33 osvojena boda. U narednom kolu zeleno-crni gostuju u Konjicu gdje će snage odmjeriti sa ekipom Igmana.

Rudar – Čapljina 2:0 (2:0)

Stadion Rudara. Gledalaca 200. Glavni sudija: Adnan Kasupović (Bihać). Pomoćnici:Marko Brezović (Orašje) i Sanel Herceglija (Sarajevo). Četvrti sudija:Ernis Džemidžić (Goražde). Delegat:Safet Radmilović(Goražde). Posmatrač suđenja: Rusmir Mrković(Sarajevo).

Strijelci:1:0 Bajro Spahić(18.minuta), 2:0 Adin Čiva (33.minuta)

Žuti kartoni:Sarvan, Topalović, Čiva, Kobilica i Spahić(Rudar), Rodin i Sušac(Čapljina).

RUDAR: Aleksandar Jovanović, Armin Sarvan, Vahidin Čaluk, Adis Goralija, Ismet Pendek, Armin Topalović(od 61.Admir Smolo), Adin Čiva, Belmin Kobilica(od 77.Mirza Kovač), Anes Vehab, Bajro Spahić(od 69.Enis Sikira), Belmin Čehajić. Trener: Fadil Hodžić.

ČAPLJINA: Zvonimir Pavlović, Dejan Popović, Eldin Dučić, Pero Pervan,Ivan Buhač, Almir Čatić(od 86.Niko Jović), Paul Kajtazi(od 46.Edin Novaković), Nikola Leko, Mile Zelenika(od 46.Dominik Begić), Nikola Rodin, Ivan Sušić. Trener : Damir Borovac.