KakanjLive | Subota, 19.08.2017. godine

Rudar preokretom stigao do pobjede u Travniku

24.05.2017. - Sa dva gola Aldina-Dine Hajdarovića za samo sedam minuta u drugom poluvremenu „Zeleno-crni“ anulirali prednost Travničana i stigli do pobjede i donekle se iskupili za prošlonedjeljni poraz od GOŠK-a

srceipremijer
Iako su nastupili desetkovani, bez pola standardnog tima, Zeleno-crni su uspjeli savladati starog rivala, ekipu Travnika. Domaći su bolje otvorili utakmicu i već u 10.minuti imali sjajnu priliku preko korpulentnog Zukića. Mladi Đogić je idealno poslužio Zukića koji glavom loptu prebacuje preko gola. Samo dvije minute kasnije, Zukić se iskupljuje za prethodni promašaj i matira Ajdina Čelebića. Brzo vodstvo Travničana šokantno je djelovalo na igrače Rudara koji u prvom poluvremenu nisu ozbiljnije zaprijetile Adisu Nurkovića. Na rugoj strani, Travnik je imao daleko veći posjed lopte, kontrolirao igru i stvarao priliku za prilikom. U 18.minuti Jusfbašić iz izgledne prilike šutira pored lijeve stative. U 30.minuti Nuhić je proigrao mladog Đokića, ali je Čelebić bio brži i spasio svoju mrežu. U 33.minuti prvi strijelac Travnika Saabahudin Jusufbašić dva puta je zaprijetio Čelebiću, ali je Nikolićeva alternacija pokazala svoje kvalitete i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćeg tima.

U nastavku Zeleno-crni djeluju kao preporođeni. U 58.minuti kapiten Belmin Kobilica majstorski „izbacuje“ Hajdarovića, koji izlazi sam pred golmana Nurkovića i pogađa za 1:1. Samo sedam minuta kasnije Hajdarović ponovo trese mrežu Nurkovića. Sanel Alić je iz slobodnog udarca pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčava Hajdarović i postiže pobjedonosni pogodak. Do kraja utakmice Rudar je imao još dvije povoljne prilike, ali rezervisti, koji su unijeli svježinu u nastavku, Amar Prutina i Amel Neimarlija nisu bili koncetrirani i realizirali šanse i dotukli nemoćne Travničane.

Tek sad igrači Rudara mogu da žale za „prosutim““ bodovima u nekim utakmicama( Orašje,Goražde i Bosna Sema),a naročito za debakl na svom terenu protiv GOŠK-a, koji je pobjedom u Kaknju trasirao put u premijerligaško društvo.

Trener Beganović, koji nije mogao računati na čak pet standardnih prvotimaca, zadovoljan je igrom njihovih alternacija, kao i kompletnog tima u drugom poluvremenu.

-Loše smo otvorili utakmici i cijelo prvo poluvrijeme djelovalo potpuno nemoćno. U nastavku smo izmjenama uspjeli podići nivo igre, preuzeti dominaciju i doći do preokreta.Postigli smo dva gola, a da su Prutina i Neimarlija bili malo prisebniji naša pobjeda mogla je biti i uvjerljivija, istakao je trener Rudara Elvedin Beganović, koji je posebno pohvalio golmana Ajdina Čelebića, koji je u prvom poluvremenu s nekoliko uspješnih intervencija onemogućio domaći tim da dođe do značajnije prednosti.

Travnik – Rudar 1:2

Stadion „Pirota“ u Travniku. Gledatelja 200.Glavni sudija : Frano Jelić iz Širokog Brijega. Pomoćni suci: Boris Dujmović(Mostar) i Jure Musa(Čitluk). Četvrti sudija: Marin Pavlović(Ljubuški). Posmatrač suđenja: Drago Čule(Mostar). Delegat utakmice Suad Alibašić iz Sarajeva.
Strijelci: 1:0 Zukić(12), 1:1 Hajdarović(58), 1:2 Hajdarović(65).
Žuti kartoni: Kovač, Pejić i Hasanhodžić(Travnik), Kobilica, Đuđo i Vila (Rudar).
CRVENI KARTONI: Muharem Čivić (63. minuta Travnik), Muamer Vila (90+2.minuta Rudar).

NK TRAVNIK: Adis Nurković, Sanel Kovač(od 67.Amer Torlak), Matijas Pejić, Emrah Hasanhodžić, Nemanja Pekija, Ajdin Nuhić, Hrustan Kadrić, Selmin Đogić, Sabahudin Jusufbašić (od 65.Amir Goloman), Seid Zukić, Muharem Čivić. Trener: Edin Prljača.

FK RUDAR: Ajdin Čelebić, Armin Sarvan(od 48.Haris Đuđo) Sanel Alić, Benjamin Dizdarić, Almin Zukić, Admir Smolo (od 56.Amar Prutina), Armin Topalović, Belmin Kobilica, Alidin-Dino Hajdarović, Bajro Spahić (od 72. Amel Neimarlija), Muamer Vila. Trener: Elvedin Beganović.