KakanjLive | Nedjelja, 05.04.2020. godine

Rudar preokretom stigao do jednog boda

08.03.2020. - U veoma zanimljivoj utakmici gosti iz Orašja imali dva gola prednosti, ali su Zeleno-crni uspjeli izjednačiti rezultat i osvojiti jedan bod. Ovakvim ishodom više mogu biti zadovoljni gosti jer je Rudar tokom cijele utakmice bio nadmoćniji i propustio više povoljnih prilika za postizanje golova

Otvaranje susreta okarakterisali su promašaji Andreja Todorovića i Nermina Hadžića. U 48 sekundi Todorović je izašao sam pred Bekana i šutirao pored gola. Osam minuta kasnije, nakon proigravanja kapitena Kobilice, Nermin Hadžić je s dva metra prebacio gol Živkovića! Bila je to najava zanimljive utakmice.Prvih 20-tak minuta Zeleno-crni su vršili snažan pritisak, ali nisu uspjeli doći do pogotka.U 23.minuti veliki šok za igrače Rudara. Gosti su se usjeli odbraniti, dugačkom loptom iz daljine uposlili Zvonimira Mikića koji je kao vihor projurio između Gačana i Jusića i sa ivice 16-sterca prisebnim udarcem pogodio lijevi donji ugao Bekanovog gola za 0:1.

Neočekivano vodstvo „Labudova“ utjecao je na igru Rudara, kojima je trebalo dosta vremena da dođu k sebi. Da nesreća bude veća, gosti su u 37.minuti pod čudnim okolnostima udvostručili svoju prednost. Bašović je iz daljine uputio oštar udarac, lopta je pogodila štopera Gačana, promijenila smjer i odsjela u mreži nemoćnog Bekana. Tri minute kasnije na centaršut Hrelje, Nermin Hadžić glavom postiže pogodak i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Orašja.

Već u prvim minutima drugog poluvremena Adnan Hrelja propušta kolosalnu šansu.Sam je izašao pred Živkovića, ali je šutirao preko gola. Uslijedila je opsada gola gostiju i bilo je samo pitanje kad će Zeleno-crni stići do izjednačenja. Poslije nekoliko promašenih prilika, u 64.minuti novajlija Zilić poravnava rezultat. Kobilica je iz slobodnog udarca na drugoj stativi pronašao debitanta Zilića koji loptu ubacije u mrežu Živkovića. Zeleno-crni su pojačali napade i zaista pravo je čudo kako nisu uspjeli materijalizirati svoju apsolutnu terensku premoć. U samom finišu u idealnim šansama bili su Hadžić (86.) i Kovač (90+2.) ali njihove ne baš dovoljno jake udarce glavom uspio je zaustaviti mladi Živković i gosti su radosni dočekali kraj ove vrlo zanimljive utakmice.

Rudar-Orašje 2:2

Stadion Rudara.Gledalaca 200. Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina), pomoćnici;Adnan Arfadžan (Jablanica) i Elmir Trgovčević(Tuzla). Četvrti sudija: Benjamin Deljković(Sarajevo). Posmatrač suđenja; Anto Sučić (Nova Bila). Delegat utakmice:Dalibor Šantić (Busovača).
Strijelci: 0:1 Mikić (23), 0:2 Gačan (37.AG), 1:2 Hadžić(41), 2:2 Zilić(64).
Žuiti kartoni:Hrelja, Jusić, Musić, Čulov (Rudar), Živković, Dedić, Mikić, Šarkanović i Lugavić(Orašje).

RUDAR:Amir Bekan, Eldar Sivac (od 57.Belmin Čehajić), Faruk Jusić (od 46.Tarik Zukić), Omer Musić, Elio Zimić, Faruk Gačan, Alija Čulov(od 77.Adnan Dervišagić), Belmin Kobilica, Fahrudin Kovač, Nermin Hadžić, Adnan Hrelja. Trener: Bećir Mehanović.
ORAŠJE:Marko Živković, Kevin Devedžić (od 56. Miloš Crno marković), Eldar Bašović, Semir Dedić, Enes Brčkalić, Zvonimir Mikić (od 82.Zvonimir Marković), Marijan Marošević, Nikola Šarkanović, Andrej Todorović, Marko Prgić (od 77.Tarik Hrštić), Kenan Lugavić. Trener:Samir Smajlović.