KakanjLive | Srijeda, 14.11.2018. godine

Rudar preokretom sa desetoricom pobijedio Orašje

13.10.2018. - Iako su od 64.minute igrali sa desetoricom igrača zbog isključen ja Fadila Čizmića, Zeleno-crni su velikim preokretom savladali Orašje i više nego zasluženo osvojili tri nova boda

Premda su nastupili bez kapitena Kobilice i ozlijeđenih Fahrudina Kovača i Mustafe Mušije, igrači Rudara su uspjeli savladati neugodnu momčad Orašja. Zeleno-crni su već u 5.minuti stogli do vodstva.Mladi Subašić iz kornera pogodio jer na prvoj stativi Adisa Goraliju,koji je loptu skrenuo u mrežu Kurbašića.Prethodno je u šansi bio Bajro Spahić, ali je njegov udarac iz praznog gola izbacio štoper Mujičić u korner kojeg su domaći pretvorili u vodeći pogodak. Sve do 32.minute igra se odvijala bez šansi, kada je strahovitim udarcem sa 20-tak metara sedamnaestogodišnji Sedad Subašić ozbiljno zaprijetio golmanu Kurbašiću, ali je lopta prohujala tik pored lijeve stative.U 40.minuti gosti su uputili prvi udarac na gol Jamakovića,koji je fenomenalnom odbranom udarac Eldina Fačića ispod same prečke izbacio u korner.

U 50.minuti Bajro Spahić je imao povoljnu priliku kada je prije Kurbašića stigao do lopte , ali su gosti uspjeli otkliti opasnost i iz brzog kontranapada preko Zvonimira Mikića stići do izjednačenja. Omaleni napadač Orašja sa blizu tridesetak metara strahovitim udarcem pogodio je same rašlje nemoćnog Jamakovića. Bio je to uistinu veliki šok za igrače Rudara, koji su samo 13 minuta kasnije ostali o sa igračem manje jer je tendenciozni sudija Dario Karačić izrekao javnu opomenu Fadilu Čizmića zbog namjernog igranja lopte rukom u krugu centra, a kako u 47.minuti isti dobio prvi žuti karton,morao je prije vremena napustiti teren. Iako znatno oslabljeni Zeleno-crni su sa desetoricom stigli do velikog preokreta i više nego zasluženo savladali „Labudove“ i osvojili tri nova boda.

Taktički zrelom igrom, velikim htjenjem i fanatičnom borbenošću, izabranici trenera Hodžića uspjeli su postići dva gola. Baš kao i kod prvog pogotka, akteri su bili mladi Sedad Subašić i štoper Adis Goralija. Subašić je snažnim udarcem prebacio sve igrače gostiju i golmana Kurbašića i Goraliji nije bilo teško da neometan loptu ubaci u mrežu za vodstvo od 2:1.Kontre Rudara bile su sve češće i opasnije i pravo je čudo kako Goralija i Kovač nisu realizirali sjajne prilike. U 83.minuti Belmin Čehajić presijeca kontru gostiju, na ivici šesnaesterca pronalazi Bajru Spahića koji iz prve, prisebnim udarcem pogađa desni donji ugao loše postavljenog Kurbašića i postiže konačan rezultat.U samom finišu Zeleno-crni su mogli potpuno dotući grogiranog protivnika , ali je Kurbašić u 86.minuti sjajnom intervencijom zaustavio udarac Adnana Hrelje, dok je iz veoma povoljne prilike u sudijskoj nadoknadi Amel Neimarlija šutirao pored gola.

Sve čestitke igračima Rudara na zasluženoj pobjedi , koja je plod dobre igre, velike borbenosti,ispoljene agresivnosti i utrošene energije, što jed nedostajalo u prethodnim utakmicama, posebno protiv Čapljine i Veleža, zbog čega su i „prosuli“ šest domaćih bodova.

Rudar-Orašje 3:1

Stadion Rudara. Gledalaca 300. Glavni sudija Dario Karačić iz Čitluka. Pomoćni suci su Boris Bilješko(Novi Travnik) i Emir Zahiragić(Sarajevo). Četvrti sudija Edin Mujkić iz Doboj Istoka. Posmatrač suđenja Sead Hasanović ( Sarajevo). Delegat utakmice Dalibor Šantić iz Busovače.
Strijelci:1:0 Goralija (5), 1:1 Mikić(51), 2:1 Goralija (71),3:1 Spahić (83).
Žuti kartoni:Čizmić, Subašić i Fočo(Rudar), Mikić i Đukić(Orašje)
Crveni karton:Fadil Čizmić u 64.minuti zbog druge javne opomene(46. i 64.)

RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić, Adnan Hrelja, Admir Fočo, Adis Goralija, Fadil Čizmić, Omer Musić, Armin Topalović, Sedad Subašić(od 85.Amel Neimarlija), Bajro Spahić(od 84.Adin Čiva), Malik Gačić (od 46.Mirza Kovač).Trener: Fadil Hodžić.
ORAŠJE: Armin Kurbašić, Eldin Fačić, Ahmed Šabić, Zvonimir Mikić (od 72.Nikola Vrućinič), Marko Živković, Marijan Marošević, Armin Mujčić, Kenan Lugavić, Marko Prgić, Zoran Brković, Marko Đukić (od 84.Drago Đurčević). Trener:Samir Smajlović.