KakanjLive | Četvrtak, 17.08.2017. godine

Rudar preokretom došao do pete pobjede

01.10.2016. - Igrači Rudara upornošću i borbenim pristupom porazili ekipu Bosne Sema, čiji su žilav otpor slomili tek u devedesetoj minuti golom Aldina-Dine Hajdarevića

Nakon tri uzastopna remija, Zeleno-crni su uspjeli doći do pete pobjede. Međutim, malo je nedostajalo da Sarajlije prirede senzaciju. U blijedom prvom poluvremenu skoro da i nije bilo prilika za postizanje golova, izuzimajući šansu Nihada Mujića,čiji je udarac sa desetak metara golman Hinović izbacio u korner.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Mujić je iskoristio grešku odbrane Rudara i prisebnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio malu mrežicu nemoćnog Hinovića za vodstvo gostiju. Ovaj pogodak šokirao je igrače Rudara, koji su se brzo trgli i krenuli na sve ili ništa. Živost u igri Beganovićeg tima unio je brzonogi Arnel Delić, koji je svojim prodorima po lijevoj strani zadavao dosta problema odbrani gostiju.

serifhasic_1-1Šerif Hasić je u odbrambenom bedemu  glavom presjekao let lopte koju je Kobilica ubacio iz kornera i poravnao na 1:1

U 57.minuti Čizmić glavom šutira, ali iskusni Ibro Hodžić brani. Već u sljedećem napadu Rudar stiže do izjednačenja. Belmin Kobilica je iz kornera pogodio Šerifa Hasića koji bio najprisebniji u velikoj gužvi i glavom loptu smjestio u desni donji ugao Hodžićevog gola.

Napadi Rudara nisu jenjavali, dok su gosti svoje prilike tražili iz kontri. U 71.minuti bili su u izvanrednoj prilici nakon ubačaja iz kornera, ali je Emir Bajramović s gol crte loptu izbacio i spriječio siguran pogodak. U 84.minuti Kobilica snažno šutira, ali iskusni Edin Dudo spašava već savladanog golmana Hodžića.

hajdarovic_2-1

U uzbudljivom finišu, u posljednjem munuti regulrnog toka igre, nakon školski izvedene akcije Delića i Topalovića, lopta dolazi do Aldina-Dine Hajdarovića koji iz prve, poluvolejem trese mrežu gostiju i donosi novu, petu pobjedu svom timu.

Rudar je zasluženo pobijedio, ali igra koju su demonstrirali Beganovićevi izabranici nije zadovoljila gledaoce. Mnogi igrači su podbacili, bilo je isuviše soliranja i loših proigravanja, gubitka koncetracije, posebno kod napadača. Međutim, ne može se zamjeriti na ispoljenom zalaganju, htjenju i borbenosti, koja se ipak na kraju isplatila. Osvojena su tri nova boda, zadržana druga pozicija i produžena serija nepobjedivosti, što je svakako veliki podstrek uoči komšijskog derbija protiv Bosne u Visokom u narednom kolu.

Rudar-Bosna Sema 2:1

Stadion Rudara.Gledalaca 600. Glavni sudija:Jasmin Varupa (Travnik). Pomoćnici: Stipe Velić i Stjepan Konta (oba iz Livna). Četvrti sudija: Admir Avdić (Kalesija).Delegat utakmice: Mario Ćosić iz Mostara. Posmatrač suđenja: Izet Hrustanović iz Bihaća.
Strijelci:0:1 Mujić (46), 1:1 Hasić (58), 2:1 Hajdarović (90).
Žuti kartoni:Bajramović, Delić i Hajdarović (Rudar), Kovačić (Bosna Sema).
Crveni karton:Kerim Palić (Bosna Sema u 79.minuti zbog druge javne opomene).

RUDAR:Hinović, Đuđo, Alić(od 52.Hrustanović), ,Čizmić, Kazazić, Topalović, Hasić, Kobilica, Kulović(od 46.Delić), Vila(od 46.Bajramović), Hajdarović.Trener:Elvedin Beganović.
BOSNA SEMA:Hodžić, Sinanović, Zukić, Muharemović, Oglečevac, N.Mujić, Alihodžić, Čatić, Palić, Kovačić(od 73.Đedović), Dudo(od 86.Handanović).
Trener:Emir Alihodžić.