KakanjLive | Subota, 15.12.2018. godine

Rudar preokretom do velikog trijumfa u Bihaću

15.09.2018. - Golovima Bajre Spahića i Fahrudina Kovača Zeleno-crni savladali vodeće Jedinstvo i na najbolji način se iskupili za prošlonedjeljni poraz u Kaknju od Čapljine

bihacvelika
Igrači Rudara priredili su veliko iznenađenje na stadionu Pod borićima u Bihaću. Ponovili su majski uspjeh i po drugi put u ovoj godini porazili domaće Jedinstvo, koje je u ovaj meč ušlo kao lider i s mnogo ambicija. Bišćani nisu opravdali ulogu favorita.Zeleno-crni su taktički zrelom igrom, velikim zalaganjem i fanatičnom borbenošću uspjeli preokretom doći do punog plijena. Domaći su bili bolji u prvom dijelu igre, imali terensku inicijativu, imali nekoliko prilika , ali je odbrana Rudara na čelu sa sjajnim golmanom Amirom Bekanom djelovala veoma sigurno. Ipak, Jedinstvo je u 41.minuti došlo u vodstvo preko Sinana Samardžića,koji je udarcem glavom loptu poslije centaršuta smjestio u bliži ugao.

U poluvremenu trener Hodžić uvodi Mirzu Kovača i Adnana Hrelju,a nešto kasnije i Bajru Spahića, čime je dobio na probojnosti. Zeleno-crni su zaigrali kao preporođeni. Njihova bolja igra se isplatila i već u 64.minuti golom iskusnog Bajre Spahića uspijevaju izjednačiti rezultat.Bila je to školski izverdena akcija u kojoj su učestvovali Fahrudin Kovač, Belmin Kobilica i Hrelja, koju je rezantnim udarcem u donji desni ugao smjestio Bajro Spahić. U burnom finišu igrači Rudara uspijevaju postići još jedan gol i zasluženo slaviti. Ponovo su Zeleno-crni izveli brzu akciju, Hrelja je bio asistent a strijelac pobjedonosnog gola mlađi Kovač,koji se odlično snašao i manirom rasnog strijelca savladao makedonskog internacionalca na golu Jedinstva, golmana Ilčea Petrovskog.
Mostarski sudac Dragan Stojić podijelio je čak devet žutih kartona(četiri domaćim i pet igračima Rudara) a u zbog vrijeđanja i upućenih psove u 33.minuti s rezervne klupe isključio je golmana Aliju Jamakovića.

Ovo je druga gostujuća pobjeda Rudara, s kojom su se na najbolji način iskupili za prošlonedjeljni poraz u Kaknju od Čapljine i vratili potrebno samopuzdanje za naredne okršaje.
Pored igrača koji su dali sve od sebe, zasluge za ovaj trijumf pripadaju i treneru Fadilu Hodžiću koji je poslije poraza uspio podići moral svojim igračima i znalačkim vođenjem taktički nadmudrio poznatog stručnjaka Vladu Jagodića.

-Bila je ovo izuzetno teška utakmica. Jedinstvosvim silama pokušavalo da dođe do nove pobjede i da zadrži vodeću poziciju.Bili su izuzetno motivirani, prvo poluvrijeme bili bolji i stigli do vodstva.Ipak, moji momci su čvrstom, agresivnom i taktički zrelom igrom uspjeli doći do velikog preokreta. Svi su dali maksimum i zaslužuju pohvale i ja im od srca čestitam. Pokazali su karakter i dokazali da su spremni i za veće podvige. Hvala i našim vjernim navijačima koji su prevalili dalek put i bili uz nas kad nam je najteže, kazao je u izjavi za naš portal trener Rudara Fadil Hodžić.

Jedinstvo-Rudar 1:2

Stadion Pod borićima u Bihaću. Gledatelja 1.500. Glavni sudija je Dragan Stojić ( Mostar). Pomoćnici : Boris Dujmović i Marko Zelenika (oba iz Mostara).Četvrti sudija je Dario Karačić iz Čitluka. Posmatrač suđenja Boro Matan (Livno).Delegat: Karlo Jurišić ( Posušje).
Strijelci:1:0 Sinan Samardžić(41.), 1:1 Bajro Spahić(64.), 1:2 Fahrudin Kovač (85.)
Žuti kartoni:Radosavljević, Pendek, Alić i Galin (Jedinstvo), Mušija, Hrelja, Musić, Kobilica i Čizmić(Rudar.
Crveni karton:Alija Jamaković (Rudar u 33.minuti zbog vrijeđanja i psovke gl.sucu s rezervne klupe.

JEDINSTVO: Ilče Petrovski, Slađan Antić, Ante Petrović (od 46.Harun Velić), Adnan Alić, Anes Nuspahić, Sinan Samardžić, Miloš Galin(od 77.Damir Rovčanin), Ismet Pendek, Duško Radosavljević(od 61.Momir Zečević), Elvin Halavać, Adi Tahirović. Trener:Vlado Jagodić.

RUDAR: Amir Bekan , Belmin Čehajić, Dženan Smaka (od 46.Mirza Kovač), Adis Goralija, Fadil Čizmić, Omer Musić, Armin Topalović, Belmin Kobilica, Sedad Subašić (od 57.Bajro Spahić), Mustafa Mušija (od 46.Adnan Hrelja), Fahrudin Kovač. Trener: Fadil Hodžić.