KakanjLive | Četvrtak, 20.06.2019. godine

Rudar pobjedom završio sezonu

01.06.2019. - U najvažnijoj utakmici sezone, koja je za Zeleno-crne bila „biti ili ne biti“,izabranici trenera Mehanovića odigrali sjajnu partiju, osvojili tri važna boda i prvenstvo završili u „zlatnoj“ sredini

Svjesni važnosti utakmice igrači Rudara su furiozno krenuli od prvog zvižduka sudije Sarajkića i za 17 minuta riješili sve dileme oko pobjednika. Već u 3.minuti Sedad Subašić idealno poslužuje Fahrudina Kovača čiji udarac golman brani. Tri minute kasnije Mirza Kovač pogađa stativu. Opsada gola mladog Selimovića nije jenjavala.U 8.minuti u gol šansi bio je Mirza Kovač, čiji udarac iz neposredne blizine odlazi preko gola. Tri minute kasnijerbrzonogi M.Kovač izbija pred golmana gostiju koji ga zaustavlja na nepropisan način i sudija Sarajkić opravdano svira najstrožiju kaznu.Kapiten Belmin Kobilica golmana šalje u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:0.Tri minute kasnije Fahrudin Kovač udvostručuje vodstvo,a dvije minute poslije Muris Filan snažnim udarcem pogađa suprotni ugao Selimovićevog gola za 3:0.U 26.minuti Goralija je mogao povećati rezultat, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.Kazna stiže u 39.minuti poslije brzog kontranapada i izrađene akcije gostiju koju je realizirao mladi Saša Maksimović.

Bilo je ovo jedno od boljih izdanja Rudara u prvom poluvremenu,koje je moglo biti materijalizirano s većom prednošću.

U nastavku su gosti djelovali mnogo bolje i opasnije.U 60.minuti Alija Jamaković brani šut mladog Jove Lukića, veoma opasnog napadača,koji je zadavao dosta posla odbrani Rudara.U 75.minuti Admir Fočo, jedan od boljih odbrambenih igrača Rudara, nespretno reagira u svom šesnaestercu, na nedozvoljen način zaustavlja napad gostiju i sudija Sarajkić opravdano dosuđuje najstrožiju kaznu u korist gostiju.Mladi golman Rudara pročitao je namjeru Lukića i odbranio penal. U 85.minuti zabilježili smo najljepšu akciju ove sadržajne utakmice. Belmin Kobilica je „probio“ lijevu stranu gostiju, centrirao na drugu stativu, pogodio Mirzu Šubu, čiji snažan udarac glavom zaustavlja prečka. Gosti su u 88.minuti preko rastrčanog Jove Lukića smanjili rezultat i doveli u pitanje trijumf Rudara,ali ta neizvjesnost trajala je samo dvije minute jer su domaći preko Mirze Kovača postigli četvrti gol i zasluženo stigli do tri boda.

Treba istaći da je teren bio izuzetno težak za igru, ali su igrači oba tima odigrali jednu pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj su gledatelji pored šest postignutih golova, dvije pogođene stative i jedan odbranjen penal, vidjeli dosta lijepih akcija i izrađenih prilika.

Ovom pobjedom Rudar je sezonu završio na sedmom mjestu sa 43 osvojena boda.Obzirom na posljednja dešava u klubu, ovo se može smatrati uspjehom, ali i opomenom da se više nikad ne smije doći u situaciju da se u posljednjem kolu rješava pitanje opstanka u Ligi u kojoj je jedini sudionik svih 17 prvenstava.

Rudar-Zvijezda 4:2
Stadion Rudara.Gledatelja 500. Glavni sudija Semir Sarajkić iz Sarajeva. Pomoćni suci: Nermin Mušić i Marko Zelenika(oba iz Mostara). Četvrti sudija Jasmin Varupa iz Travnika. Posmatrač suđenja Anto Sučić iz Nove Bile. Delegat utakmice Franjo Klišanin iz Livna.
Strijelci:1:0 Belmin Kobilica ( 12.iz pernala), 2:0 Fahrudin Kovač(15), 3:0 Muris Filan (17), 3:1 Saša Maksimović(39), 3:2 Jovo Lukić(88), 4:0 Mirza Kovač(90).
Žuti kartoni:Admir Fočo(Rudar), Jovo Lukić i Amir Turbić(Zvijezda).

RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić (od 73.Mustafa Mušija), Muris Filan(od 63.Damir Bećak), Admir Fočo, Adis Goralija, Omer Musić, Bajro Spahić (od 64.Mirza Šubo), Sedad Subašić, Belmin Kobilica, Mirza Kovač, Fahrudin Kovač. Trener:Bećir Mehanović.
ZVIJEZDA: Adin Selimović, Armin Kadić, Novica Petrović, Armin Jazvin, Alen Kurtalić,Jovo Lukić, Kenan Šarić (od 65.Amir Turbić), Stefan Janjić(od 46.Dejan Vučić), Srđan Vulić(od 83.Dino Terzić), Saša Maksimović, Nemanja Đekić. Trener: Mile Lazarević.