KakanjLive | Utorak, 24.10.2017. godine

Rudar penalima pobijedio Mladost

16.07.2016. - U polufinalnim susretima 21.memorijalnog turnira „Galib Mujičić“ Travnik je sa 3:1 porazio domaćeg drugoligaša ,ekipu FK Vitez, dok su igrači Rudara tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedili Mladost i izborili plasman u finale

rudarbpljivitez
I dok je donedavni premijerligaš iz Travnika bez većih teškoća savladao domaćeg drugoligaša, u drugom polufinalnom meču između kakanjskih rivala Rudara i Mladosti pitanje pobjednika odlučeno je penalima.Strijelci Rudara bili su prisebniji i iskoristili svih pet penala,dok je snažan udarac mladog Rondića prohujao preko prečke.

Inače, u regularnom toku utakmice rezultat je bio neriješen (2:2).Mladost je prvih 35 minuta igrala u startnoj postavi,kojoj su nedostajali kapiten Aladin Isaković, Pavle Sušić i Darko Bošković.Prvo uzbuđenje bilježimo u 2O.minuti kada je Adnan Hodžić sa 2O-tak metara snažnim udarcem uzdrmao prečku.Tri minute kasnije šansu je propustio Šišić,čiji je udarac odbranio golman Hinović. U 29.minuti veliku priliku propušta novajlija u timu Rudara Muamer Vila,koji je izašao sam pred Hadžića,koji je padom u noge spasio siguran pogodak.U 31.minuti Anel Husić nije uspio realizirati povoljnu priliku.U 35.minuti trener Rahimić mijenja kompletnu postavu.I već u prvom napadu rezervisti Mladosti dolaze u vodstvu.Nabačenu loptu s lijeve strane Mićo Kuzmanović poluvolejom šalje u suprotini ugao.

U drugom poluvremenu Beganović osvježava ekipu ulaskom Hrustanovića, Hasića, Kulovića i Bajramovića i „Zeleno-crni“ preuzimaju inicijativu. U 5O.minuti Bajramović opasno prijeti, ali Franko Lalić pokazuje svoje kvalitete i spašava izjednačenje. Dvije minute kasnije,Vedin Kulović neoprezno vraća loptu štoperima, Nemanja Asanović prvi dolazi do lopte, zabobilazi istrčalog Hinovića i sa 20-metara pogađa praznu mrežu i udvostručuje vodstvo. Samo pet minuta kasnije Rudar uspijeva smanjiti rezultat.Kulović je snažno šutirao,Vila promijenio smjer lopti i pogodio suprtni ugao nemoćnog Franka Lalića. Napadi Rudara postaju sve opasniji i već u 65.minuti dolazi do izjednačenja rezultata. Neumorni Zlatan Gafurović s lijeve strane uputio je centaršut na drugu stativu, Vedin Kulović je bio najprisebniji i glavom loptu smjestio iza leđa Lalića za konačnih 2:2. U 77.minuti Emir Bajramović propušta najzreliju priliku utakmice, a u 84.minuti brzonogi Mićo Kuzmanović umalo nije savladao Hinovića. Ipak,treba reći da je neriješen ishod i najrealniji i da je najpravednije da odluka padne izvođenjem penala.

Susret između dva kakanjska ligaša bio je dosta zanimljiv,dinamičan, borben,ali što je najvažnije – izuzetno korektan !

-Nama je ovo bio prvi meč i s obzirom da smo tek u fazi uigravanja, možemo biti zadovoljni.U početku je bilo pogrešaka,ali što je utakmica odmicala djelovali smo sve bolje i moj prvi utisak je više nego povoljan, istakao je trener Rudara Elvedin Beganović.

Trener Mladosti Rahimić kao što je i najavio, Rudaru je suprostavio dvije postave. Naravno,više su pokazali prvotimci, koji su odigrali 35. minuta jer će sutra imati generalku u Širokom Brijegu protiv istoimenog premijerligaša.

-Dosta dobra i zanimljiva utakmica.Mi smo bili bolji u prvom,a Rudar u drugom poluvremenu,pogotovo poslije prvog gola jer su moji mladići neiskusni i nedovoljno uigrani.I ova utakmica mi je poslužila da ocijenim mogućnosti nekih potencijalnih kandidata,ali još ćemo malo sačekati i odrediti roster za novu sezonu,kazao je trener Mladosti Ibro Rahimić,koji nema većih dilema kada je u pitanju startna postava za prvi premijerligaški susret protiv Krupe.

U nedjelju 17.jula u 16 sati u borbi za 3.mjesto igraju FK Vitez-Mladost, dok je finalni meč između Rudara i Travnika na programu u 18 sati.

RUDAR-MLADOST 7:5 – 2:2

Gradski stadion u Vitezu. Gledalaca .25O.Sudija:Danijel Bojo(Kiseljak).Pomoćnici:Oliver Žilić i Alen Serdarević(oba Vitez).
Strijelci:O:1 Kuzmanović(36), O:2 Asanović(52), 1:2 Vila(57),2:2 Kulović(66).Penali, 3:2 Gafurović,3:3 Asanović,,4::3 Hasić, 4:4 Kuzmanović, 5:4 Bajramović, 5:5 Avdić, 6:5 Čizmić,Rondić promašaj, 7:5 Kulović.

RUDAR: Hinović, Sarvan(od ,65..Đuđo), Delić/od 46.Hrustanović), Čizmić, Alić, Topalović(od 65.Neimarlija), Gafurović, Kobilica(od 46.Hasić), Hajdarević(od 46. Kulović), Aničić(od 46.Bajramović), Vila(od 7O.Sikira). Trener:Elvedin Beganović.
MLADOST(DK): Hadžić, Galić, Karahmet, Gačan, Musić, Jusufović, Šišić, Hodžić, Ramović, Rizvanović i Husić.Od 35.minute; Lalić, Kalajanović, Šuman, Šabanović, Rondić, Avdić, Simović, Kraljević, Asanović, Kuzmanović, Kadri. Trener:Ibro Rahimić.