KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Rudar penalima izborio prolaz u osminu finala Kupa BiH

19.09.2018. - U regularnom toku susret završen bez pobjednika(1:1) a u izvođenju penala više sreće imali strijelci Rudara i zeleno-crni su izborili plasman u osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine

DSC01480

U jednom od najuzbudljivijih mečeva šesnaestine finala, u kojem  je drugoligaška ekipa  Moševca pružila snažan otpor favoriziranim igračima Rudara i umalo nije priredila iznenađenje. Da će ovo biti neizvjestan susret moglo se nasluti već na otvaranju meča kada su domaći u 13.minuti ozbiljno zaprijetili golmanu Bekanu. Ipak, do odmora nije bio pogodaka. U nastavku trener Hodžić uvođenjem mladog Mustafe Mušije i iskusnog Bajre Spahića pojačava napad i već u prvoj ozbiljnijoj prilici Mušija uspijeva zatresti mrežu nekadašnjeg golmana Rudara, Zeničanina Amela Pjanića. Samo sedam minuta kasnije Moševac preko svog najboljeg napadača Kovačića stiže do izjednačenja. Iako su oba tima imala po nekoliko povoljnih prilika , mreže iskusnih golmana Pjanića i Bekana nisu se tresle. Pitanje pobjednika odlučno je u penal seriji u kojoj su više sreće imali izvođači Rudara  i izborili plasmanu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Amir Bekan je u prvoj seriji odbranio udarac Kovačića i to se na kraju pokazalo presudnim jer su Hrelja, Mušija, Čizmić i Spahić bili sigurni egzekutori. Interesantno je istaći da u četvrtoj seriji nisu bili precizni Kemal Čatić kod domaćih i Mirza Rizvanović kod Rudara i pitanje pobjednika odlučio je Bajro Spahić, koji je bio posljednji izvođač penala na ovoj zanimljivoj utakmici koja je mogla zadovoljiti prepune tribine stadiona u Maglaju.

Treba istaći da trener Hodžić nije koristio usluge šestorice standardnih prvotimaca (Čehajića,Musića, Kobilice, F.Kovača, Topalovića i Goralije) i da je šansu dao igračima koji dosad nisu imali veću minutažu, kao i poletarcima Subašiću, Smaki i Mušiji i  Belminu Kubatu,koji je jedini od njih odigrao svih 90. minuta u tandemu sa iskusnim Fadilom Čizmićem, baš kao i na utakmici protiv Olimpika u Kaknju.

MOŠEVAC - RUDAR  1:1 ( 4:5 nakon penala)

Gradski stadion u Maglaju. Gledalaca  500. Glavni sudija Jovo Karić (Trebinje). Pomoćnici: Bojan Maksimović(Modriča) i Mirza Čejvanović (Tuzla). Četvrti sudija; Ismet Ibrahimkadić (Tešanj). Delegat:Jasmin Memišević (Breza). Posmatrač suđenja:Slavko Zovkić (Orašje).

Strijeci:0:1 Mustafa Mušija(54), 1:1 Adi Kovačić(61). Iz penala;Skomorac, Mehić i Ćosić za Moševac, a Hrelja, Mušija, Čizmić i B.Spahić za Rudar.

MOŠEVAC: Amel Pjanić, Meldin Mrvoljak,  Kemal Ćosić, Zerin Galijašević, Belmin Hajdić, Kemal Čatić,  Mahmut Mujak, Samir Skomorac,Dino Muharemović, Muhamed Mehić, Adi Kovačić. Trener:Dino Mačak.

RUDAR: Amir Bekan, Mirza Rizvanović, Adnan Hrelja, Admir Fočo, Fadil Čizimić,  Belmin Kubat, Sedad Subašić (od 46.Mustafa Mušija), Adin Čiva, Mirza Kovač, Atif  Kovač (od 80.Dženan Smaka), Amel Neimarlija(od 46.Bajro Spahić). Trener: Fadil Hodžić.