KakanjLive | Ponedjeljak, 21.05.2018. godine

Rudar pao nakon viteške borbe

12.05.2018. - Sloga iz Siminog Hana je slavila u okviru 26. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine savladavši Rudar u Kaknju rezultatom 1:0. Rudar je odigrao viteški u ovom susretu, ali je ekipa Fadila Hodžića na kraju poražena minimalnim rezultatom 1:0.

Prvu priliku na susretu imali su gosti nakon kornera. Najviši u skoku u šestoj minuti je Ivan Kostić, ali njegov udarac glavom sa pet metara odlazi pored gola. Nakon prekida na drugoj strani u desetoj minuti pokušao je i Čehajić, ali je i on neprecizan. Uslijedio je potom period igre u kojem su domaći kontrolisali igru. U 18. minuti velika greška odbrane Sloge, do lopte dolazi kapiten domaćih Kobilica, ali loše šutira sa petnaest metara i lopta odlazi preko gola. Samo minut kasnije nova prilika za domaće, pokušao je atraktivno Čehajić, ali lopta odlazi preko gola. Isti igrač je pokušao silovitim udarcem i u 30. minuti, ali pored gola. U samom finišu susreta gosti su imali stopostotnu priliku preko Vukmirovića, ali mladi Aleksandar Jovanović brani udarac igrača Sloge i na odmor se odlazi sa početnih 0:0.

Na otavranju drugog poluvremena Rudar prijeti preko Čehajića i Kovača, ali mreža Lalića se nije zatresla. Uslijedile su potom dvije stopostotne prilike za tim iz Siminog Hana. Husein Poturalić je sam izašao pred Jovanovića u 55. minuti susreta, ali Aleksandar Jovanović sjajno brani. Samo sedam minuta kasnije nova stopostotna prilika za goste. Stjepanović šutira sa pet metara, ali mladi golman Rudara ponovo izlazi kao pobjednik. Opsada gola Rudara gostima se isplatila u 80. minuti susreta. Gosti su odradili sjajnu kontru, a Jazvinu nije bilo teško da pogodi sa tri metra mrežu Rudara za veliku pobjedu svog tima. Do kraja meča Rudar je pokušavao svim silama da postigne gol, ali do boda domaći tim nije uspio doći.

Koliko je poraz teško pao domaćim igračima govore suze na licima pojedinih domaćih fudbalera koji su viteški odigrali ovaj susret. Po završetku susreta nemile scene. Golman Sloge, Franko Lalić je neprimjerenim getikulacijama isprovocirao domaću publiku koja je uz zaštitnu ogradu uz travnjak nasrnula, ali su veći incident spriječili zaštitari i redarska sklužba domaćeg tima koji su smirili situaciju i golmana Sloge odveli u svlačionicu.

-Moji momci su pružili 120 % svojih mogućnosti. Odigrali su hrabro od prve minute. Na kraju je Sloga nakon tri stopostotne prilike uspjela postići gol i odnijeti pobjedu. Ja zaista nemam šta zamjeriti svojim momcima. Suze na njihovim licima dovoljno govore o svemu, rekao je nakon susreta trener ekipe Rudara Fadil Hodžić

Rudar – Sloga 0:1 (0:0)

Stadion Rudara. Gledalaca 800. Glavni sudija: Dario Karačić (Čitluk). Pomoćnici: Oliver Žilić(Vitez) i Stipo Velić(Livno). Četvrti sudija Dragan Stojić (Mostar). Delegat: Nazif Kahrić (Jajce). Posmatrač suđenja : Jasmin Topić (Cazin). Komesar za bezbjednost: Anto  Livančić iz Viteza.

Strijelci: 0:1 Salko Jazvin(80).

Žuti kartoni:Belmin Čehajić,  Adis Goralija(Rudar), Miljenko Bošnjak i Stefan Vukmirović(Sloga)

RUDAR: Aleksandar Jovanović, Anes Vehab, Vahid Čaluk , Adis Goralija, Ismet Pendek, Armin Topalović(od 66.Admir Fočo),  Adin Čiva, Belmin Kobilica, Belmin Čehajić(od 7.Amel Neimarlija),Bajro Spahić, Mirza Kovač. Trener:Fadil Hodžić.

SLOGA (Simin Han): Franko Lalić, Samir Efendić, Ivan Kostić, Jovo Kojić, Budimir Šarčević,  Miljenko Bošnjak (od 62.Joco Stokić), Stefan Vukmirović(od 71.Salko Jazvin), Nemanja Stjepanović, Aleksandar Milaković (od 68.Dejan Širanović), Husein Poturalić,  Almedin Ziljkić. Trener: Mensur Dedić.