KakanjLive | Četvrtak, 18.10.2018. godine

Rudar na krilima poletaraca do velikog preokreta

25.08.2018. - Iako su gosti prvi došli u vodstvu u 30.minuti, Zeleno-crni su za samo dvije minute golovima poletaraca Mustafe Mušije i Sedada Subašića stigli do preokreta i s još dva pogotka u nastavku deklasirali goste iz Gračanice

Sve do 30.minute nije bilo pravih prilika niti uzbuđenja.Nakon polusatne uspavanke, za samo šest minuta postignuta su tri gola. Gosti su prvi stigli do vodstva nakon dobro izvedenog kornera. Kapiten Edin Šuša nadvisio je štopere Rudara i loptu smjestio iza leđa mladog Jamakovića za o:1.Domaći su ubrzo uzvratili i za samo dvije minute stigli do velikog preokreta. Prvo je Mustafa Mušija poslije lošeg udarca Topalovića nakon kornera u 34.minuti uspio loptu plasirati u mrežu Divkovića, a samo dvije minute kasnije, sedamnaestogodišnji Sead Subašić prisebnim udarcem sa ivice šesnaesterca gađa i pogađa desni ugao gostujućeg gola za 2:1.

U nastavku su Zeleno-crni s nova dva gola ovjerili „tricu“ i popravili gol razliku, koja je bila negativna zbog gubitka bodova za zelenim stolom. U 61.minuti rezervista Salem Salkić nespretno intervenira , vraća loptu golmanu Divkovića koji je istrčao s gola i trese vlastiru mrežu . Tek tad su igrači Rudara zaigrali mnogo zrelije, racionalnije ,sadržajnije i skoro svaki napad je bio velika opasnost za golmana Divkovića. Ređale su se prilike, od kojih treba izdvojiti mladog Fahrudina Kovača iz 81. i 83.minute, te Adina Čive u završnici meča. Njihove promašaje nadoknadio je iskusni

Bajro Spahić u 90.minuti golom iz „slobodnjaka“ sa dvadesetak metara, kada je rezantnim udarcem pogodio donji desni ugao golmana Tina Divkovića za konačnih 4:1.

Značajno je istaći da je u startnoj postavi Rudara bilo čak devet (9) igrača koji su ponikli u mlađim selekcijama najstarijeg sportskog kolektiva u Kaknju, čime se sve više realizira ideja vodstva kluba „Domaći , podmlađeni i bolji Rudar“. Zeleno-crni stigli do uvjerljive pobjede, ali igra koju su prezentirali pred 400 gledatelja imala je dosta oscilacija i padova, pogotovo u prvom dijelu utakmice.

Rudar – Bratstvo 4:1

Stadion Rudara. Gledalaca 400.Glavni sudija: Sanel Silić iz Cazina. Pomoćnici; Adi Šabić( Bihać) i Sead Kahrić (Jajce). Četvrti sudac Haris Halkić iz Sanskog Mosta. Delegat: Željko Soko ( Čapljina). Posmatrač suđenja Hrvoje Turudić iz Čitluka.

Strijelci:0:1 Edin Šuša (30), 1:1 Mustafa Mušija (34), 2:1 Sedad Subašić (36), 3:1 Salem Salkić (ag.61.), 4:1 Bajro Spahić (90).

Žuti kartoni: Adnan Hrelja i Adinm Čiva (Rudar).

RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić, Adan Hrelja(od 65.Mirza Rizvanović), Adis Goralija, Omer Musić, Armin Topalović, Sedad Subašić(od 57. Adin Čiva), Belmin Kobilica, Fahrudin Kovač, Mirza Kovač, Mustafa Mušija (od 52.Bajro Spahić). Trener: Fadil Hodžić.
BRATSTVO:Tino Divković, Adnan Buljić (od 46.Jasmin Jaranović), Edin Šuša, Mousa Diabang(od 46.Salem Salkić) Adnan Alihodžić, Maid Jaganjac, Samir Čakar (od 63.Stefan Stojanov), Namik Helić, Edin Salkić, Vahid Kahrimanović, Mirza Musić. Trener: Nikola Nikić.