KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Rudar konačno porazio Metalleghe BSI

21.10.2017. - Tek u petom međusobnom meču, Zeleno-crni“ uspjeli savladati Jajčane i doći do značajne pobjede

Nakon blijede igre u prvom dijelu, u kojem osim pogođene prečke Bajre Spahića u 27.minuti skoro ništa nismo vidjeli do finiša, kada su gosti iz jedne kontre preko Rijada Pljevljaka neočekivano došli u vodstvo. Prethodno je golman Alija Jamaković odbranio udarac Belmina Kobilice i umjesto vodstvo igrači Rudara su na odmor otišli s negativnim rezultatom.

Već na otvaranju drugog poluvremena, za samo tri minute, Zeleno-crni s dva pogotka Mirze Kovača stižu do vodstva. Kod oba pogotka asistent je bio kapiten Belmin Kobilica, koji je u 62.minuti pogodio stativu, a dvije minute kasnije na asistenciju Kovača postigao svoj peti ovosezonski pogodak i riješio pitanje pobjednika.

U 69.minuti Mirza Kovač je glavom nakon centaršuta Harisa Heće postigao veoma efektan pogodak i upisao svoj prvi het-trik u dresu Rudara. U 90.minuti golman Ajdin Čelebić pokušao je driblingom da se oslobodi jednog protivničkog igrača, koji je izašao kao pobjednik i asistirao rezervisti Tankuljiću koji je bez teškoća ubacio loptu u prazan gol i postavio konačan rezultat ove izuzetno korektne utakmice.

Treba istaći da su gosti bili drastično oslabljeni jer trener Šapina nije mogao računati na iskusne Smajića i Radulovića, a zbog lakše ozljede u drugom poluvremenu i na strijelca vodećeg pogotka Rijada Pljevljaka, što se itekao odrazilo na igru Jajčana u drugom dijelu u kojem su igrači Rudara postigli četiri pogotka i propustili još toliko izglednih prilika.

Rudar-Metalleghe BSI 4:2
Stadion Rudara. Gledalaca 200. Glavni sudija Mahir Mehmedičević (Gradačac). Pomoćnici:Sanel Herceglija (Sarajevo) i Marko Grebenar (Livno). Četvrti sudija Darko Gedžić(Brčko). Posmatrač suđenja Slavko Zovkić(Tramošnica). Delegat Miro Pandžić(Sarajevo).
Strijelci:0:1 Pljevlja(42), 1:1 Kovač(52), 2:1 Kovač(55), 3:1 Kobilica(63), 4:1 Kovač(69), 4:2 Tankuljić(90).
Žuti kartoni:Josip Aščić(Metalleghe BSI)
RUDAR: Ajdin Čelebić, Armin Sarvan, Vahidin Čaluk, Omer Musić, Sanel Alić, Sedin Kukić(od 46.Belmin Čehajić), Haris Hećo, Belmin Kobilica, Anes Vehab(od 46.Armin Topalović) Bajro Spahić(od 66.Adin Čiva), Mirza Kovač. Trener: Boris Pavić.
METALLEGHE BSI: Alija Jamaković, Admir Goloman, Rijad Pljevljak(od46.Ivan Tankuljić) Bakir Hota, Sandro Marin, Antonio Jurević(od 46.Zinedin Crnac), Tarik Handžić, Ahmed Opardija, Josip Aščić, Marin Samardžija, Kenan Hreljić(od 46.Adis Ćosić). Trener:Romeo Šapina

nwerminiostaliHarun Tahirović, dvadesetjednogodišnji mladić, za kojeg je trentno u toku velika humanitarna akcija jer postoji i nada  i čvrsta vjera Harunova da može prohodati, bio je na ovoj utakmici zajedno sa ljudima koji znaju  dati podršku onima kojima je potrebna: Na fotografiji, s lijeva na desno: Edin Begovacv, Nermin Mandra, Mato Komšo, Mišo Smajlović, Emir Zaimović i Esnaf Buiza. Harun Tahirović sjedi, a li sam kaže: "Znam da ću prohodati"