KakanjLive | Nedjelja, 22.10.2017. godine

Rudar i Čelik u finalu turnira u Vitezu

15.07.2017. - U polufinalnim mečevima 22.memorijalnog turnira „Galib Mujičić“ podmlađeni tim Čelika tijesnim rezultatom(2:1) porazio domaći FK Vitez,a prošlogodišnji pobjednik Rudar sa 4:1 pobijedio drugi tim Mladosti(DK) i sutra će protiv Čelika braniti pobjednički naslov

vitezturnir

U prvom susretu, koji je bio rezultatski krajnje neizvjestan jer je domaći drugoligaš pružio snažan otpor podmlađenom sastavu Čelika, izabranici trenera Kemala Hafizovića uspjeli su doći do tijesne, ali zaslužene pobjede, golovima Hanana Adilovića i Bernada Imamovića.
U drugoj polufinalnoj utakmici, u kojoj su snage odmjerila dva kakanjska ligaša, pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvih pola sata igre. Trener Mladosti Edis Mulalić odlučio se da odmori prvi tim i Rudaru je suprostavio kombinirani sastav u kojem je su od potencijalnih kandidata za prvi tim bili samo golman Semir Bukvić, Lazar Kalajanović, Imad Rondić i Amer Hiroš, te napadač Prskalo koji se nalazi na probi. S obzirom da je trener Rudara ovaj susret shvatio kao jednu od važnijih kontrolnih utakmica, Zeleno-crni su igrali u standardnoj postavi, u kojoj je od starta debitirao Adin Čiva, a u nastavku Ibrahim Hrvat i posljednje pojačanje Dženan Durak. Već u 10.minuti Bajro Spahić je uspio matirati golmana Bukvića. U 24.minuti Imad Rondić je sa distance, od nekih dvadesetak metara, snažnim udarcem pogodio rašlje Čelebićevog gola za izjednačenje. Samo deset minuta kasnije Belmin Čehajić na asistenciju Mirze Kovača ponovo dovodi Zeleno-crne u vodstvo, koje je isti igrač povećao u 38.minuti na asistenciju Kobilice. U početku drugog poluvremena i drugi povratanik u timu Rudara, brzonogi Mirza Kovač na asistenciju razigranog Belmina Kobilice po četvrti put trese mrežu Bukvića i postavlja konačan rezultat. Poletarci Mladosti dva puta su pogodili stativu,a zrele prilike Rudara nisu realizirali Kovač, Neimarlija dva puta i novajlija Durak, koji je za 36 minuta provedenih u igri pokazao da se radi o veoma kvalitetnom igraču koji će, nema dvojbe, biti pravo osvježenje za vezni red Rudara.
 Utakmica je protekla u korektnoj igri , premda su igrači oba tima pokazali zavidnu agresivnost i želju za pobjedom, koja je zasluženo pripala kvalitetnijoj i zrelijoj ekipi Rudara, koja će u sutrašnjem finalnom meču pokušati da savlada još neuigrani tim Čelika i odbrani pobjednički naslov.
Utakmica za 3.mjesto između Mladosti i Viteza igra se u nedjelju 16.jula sa početkom u 16 sati, dok je finalna utakmica između Rudara i Čelika na programu u 18 sati i 15 minuta.

Rudar-Mladost 4:1

Gradski stadion u Vitezu. Gledalaca 300. Sudija Danijel Bojo (Kiseljak).
Strijelci: 1:0 B.Spahić (10), 1:1 Rondić (24), 2:1 Čehajić (34), 3:1 Čehajić (38), 4:1 Kovač (55).

RUDAR: Čelebić, Sarvan(od 46.Hrvat), Čaluk(od 65.Hrustanović), Musić, Zukić, Smolo(od 54.Durak), Čiva, Kobilica(od 65.Topalović), Kovač, B.Spahić(od 65.Neimarlija), Čehajić. Trener:Elvedin Beganović.
MLADOST(DK): Bukvić, Kozica, Mrkalić, Mehić, Karajanović, Jusić, Dedić, Rondić, Mijoč, Prskalo,Hiroš(još su igrali: Čeremić, Čolak, Čelebić, Musić, Porča, Heganović i Dervišević. Trener: Almir Hasanović.