KakanjLive | Utorak, 17.10.2017. godine

Rudar eliminisao Bosnu

07.09.2016. - Rudar je pobjedom nakon izvođenja jedanaesteraca ušao u šesnaestinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

U regularnom vremenu utakmica je završena rezultatom 2:2, a boljim izvođenjem penala 3:2, odnosno ukupnim rezultatom 5:4, zeleno-crni su zasluženo "izbacili" Bosnu iz Kupa. Da je bilo i obrnuto, ne bi bilo nezasluženo jer napadači Bosne su imali izgledne prilike i mogli u drugom poluvremenu, posebno u 49. (stativa) 72. i 83. minuti riješiti pobjednika. Međutim, junak i igrač ove utakmice golman Rudara Edin Mujagić zaustavio je lopte Suše i Čabaravdića koje su već svi vidjeli u mreži. Sigurnost i izvanrednu formu, bez obzira što sjedi na klupi, pokazao je i prilkom izvođenja penala. Sa bijele tačke nisu ga uspjeli savladati Mujezinović, Čabaravdić i Čehajić. Sva tri šuta Mujagić je odbranio i zasluženo doživio navijačke ovacije. I golman Bosne, Abadžija, je odbranio dva penala. Pročitao je namjere Neimarlije i Hrustanovića.

Bila je ovo utakmica sa dosta dopadljivom igrom. Puno šansi na obe strane. Trčalo se i zalagalo, i sa ljubičaste i sa zelenocrne strane. Ipak mora se reći da je Rudar utakmicu počeo sa deset igrača koji nisu igrali zadnju prvenstvenu utakmicu protiv Veleža. Na drugoj strani strateg Visočana u timu nije imao pet igrača koji su odigrali zadnju utakmicu u Gabeli sa GOŠK-om. Trener domaćih, Beganović se uvjerio u potencijale igrača koje ima na raspolaganju, a da bi bio siguran u prolaz u narednu fazu Kup natjecanja ipak je u 46. minuti na teren poslao Vilu i Kulovića, koji su uspjeli napraviti pritisak na zadnju liniju Bosne. Dogodilo se to već na samom početku drugog poluvremena kada je odličnom procjenom Kulović izveo korner na prvu stativu, a glavom, u mrežu ubacio Neimarlija, u potpuno suprotnu stranu za poravnanje 2:2.

Imao je Rudar svoje šanse do kraja utakmice, međutim u samoj završnici nisu se najbolje snalazili Vila i Neimarlija. Bilo je situacija i kada se nisu razumjeli, pa su dobre lopte odlazile u prazno.

Rudar-Bosna 5:4 (2:2)

Stadion Rudara. Gledalaca 500. Glavni sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Pomoćni: Oliver Žilć (Vitez) i Almir Bašić (Bugojno). Delegat: Mario Prusina (Čitluk). Posmatrač suđenja Adnan Alispahić iz Zenice.

Strijelci: 0:1 Belmin Čehajić (16), 1:1, Amar Prutina (19), 1:2 Amar Čabaravdić (30) i 2:2 Amel Neimarlija (47).
Strijelci s penala: Mumaer Vila, Amar Prutina i Vedin Kulović za Rudar, a Amar Porča i Emin Suša za Bosnu.

Žuti kartoni: Armin Sarvan (23), Amel Hrustanović (40) Admir Smolo (53) i Amel Neimarlija (86) kod Rudara; Belmin Čehajić (25), Adin Čiva (55), Adis Goralija (87) kod Bosne.
Crveni kartoni: Idriz Džafić (dvostruki žuti karton u 29. i 37. minuti)

Igrač utakmice: Edin Mujagić.

RUDAR:Mujagić, Sarvan, Hrustanović, Smolo (Alić od 63. minute), Kazazić, Prutina, Hasić, Sikira (Vila od 46. Minute), Neimarlija, Bajramović (Kulović od 46. minute), Delić. Trener: Elvedin Beganović.

BOSNA: Abadžija, Mujezinović, Beširević, Goralija, Čubara, Čiva (Porča od 58. minute), Čehajić, Kovač (Suša od 69. minute), Idriz Džafić, Vedad Džafić (Karavelić od 58. minute), Čabaravdić. Trener: Faruk Dedić.