KakanjLive | Subota, 24.06.2017. godine

Rudar bolji i od Orašja

28.05.2016. - Bila je ovo peta pobjeda u posljednjih šest odigranih utakmica u kojoj su „Zeleno-crni“ osvojili 15 bodova i stigli četvrtoplasirano Orašje

Igrači Rudara nastavili su pobjedonosni niz.Porazili su solidnu momčad Orašja i na dostojanstven način se oprostili od vjernih navijača i jedne turbulentne sezone.Bila je ovo peta pobjeda u posljednjih šest odigranih utakmica u kojoj su „Zeleno-crni“ osvojili 15 bodova i stigli četvrtoplasirano Orašje, što je, mora se istaći, veliki uspjeh s obzirom na loš proljetni start

Trener Mirnes Buza ponovo je miksao sastav i šansu pružio pojedinim igračima koji u prethodnim utakmicama nisu bili čak ni među rezervama ! Otvaranje utakmice bilo je kako se samo poželjeti može.Iz prve akcije stigli su do vodstva.Akteri su bili Džafić,Kulović i Salković, koji je postigao pogodak.U 20.minuti štoper Fadil Čizmić udvostručuje vodstvo.Gafurović je iz kornera pogodio Čizmića,koji loptu glavom šalje u suprotni ugao nemoćnog Kurbašića. Gosti su također imali par povoljnih prilika,Vila u 14. i 26. i Tantalovski u 24.i27.minuti, ali je Bojan Jović bio na visini zadatka i spasio svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su oba tima imala po nekoliko izglednih prilika,ali pogodaka nije bilo do 73.minute kada je Durmić na nedozvoljen način zaustavio Brkića i sudija Sarajkić opravdano dosudio kazneni udarac kojeg je realizirao Muamer Vila.Samo šest minuta kasnije Rudar uspijeva postići i treći pogodak. Hasić je dijagonalnom loptom pronašao Amela Neimarliju, koji varkom vara svog čuvara, centrira pred gol gostiju gdje se našao Idriz Džafić koji petom pokušava matirati Kurbašića.Golman gostiju za kratko je izbio loptu na koju je natrčao Zlatan Gafurović i prisebnim udarcem zatresao mrežu za 3:1.

Gosti su u sudačkoj nadoknadi preko Antonija Vidovića postigli svoj drugi pogodak.Vidović se varkom oslobodio Durmića i majstorski pogodio lijevi ugao Jovićevog gola.U četvrtoj minuti nadoknade Rudar je imao šansu da poveća rezultat. Mujkić je u svom šesnaerstercu nogom pogodio Gafurovića u glavu i Sarajkić je dosudio kazneni udarac. Izvođač jedanaesterca bio je mladi Enis Sikira, kojeg je golman Armin Kurbašić pročitao i odbranio njegov udarac!

Igrači Rudara su na kraju ispraćeni aplauzom malobrojnih navijača, koji su priredili vatromet i iskazali svoje zadovoljstvo posljednjim uspjesima svojih ljubimaca.

RUDAR-ORAŠJE 3:2

Stadion Rudara.Gledatelja 300.Sudija:Semir Sarajkić (Sarajevo). Pomoćnici:Edis Šesto i Sanel Herceglija(oba Sarajevo). Delegat:Safet Radmilović(Goražde).Posmatrač suđenja:Drago Čule(Mostar).

Strijelci:1:0 Salković(6),2:0 Čizmić (20), 2:1 Vila (73.iz 11m), 3:1 Gafurović(79), 3:2 Vidović (90+2).
Žuti kartoni: Čizmić i Durmić (Rudar), Mujkić (Orašje).

RUDAR : Jović, Sarvan, Alić, Čizmić, Smolo, Durmić, Kulović (od 67.Hasić), Gafurović, Džafić(od 82.Sikira), Salković(od 46.Delić), Neimarlija . Trener:Mirnes Buza.
ORAŠJE:Kurbašić, Prljeta, Koprivica, Brkić (od 74.Marković), Mujkić, Pejić, Prgić, Aletić(od 62.Alihodžić), Vila, Vidović,Tanturovski (od 46.Đukić). Trener: Mato Neretljak.