KakanjLive | Utorak, 13.11.2018. godine

Remi Zrinjskog i Želje, Mladost odlična protiv Borca

20.03.2018. - Proteklo kolo Premijer lige BiH obilježio je sjajan duel Zrinjskog i Željezničara u Mostaru na kraju kojeg su opet nažalost izbile nemile scene koje ne želimo gledati na bh travnjacima. Željo je uspješno zadržao lidersku poziciju nakon ovog duela, a mogu žaliti što nisu uspjeli uzeti puni plijen iz Mostara. Mladost je u Doboju savladala Borac i ostala u vrhu lige za opstanak. Vitez je ponovo pretrpio poraz i gotovo je siguran putnik u niži rang takmičenja, dok je Čelik savladao Gošk i produžio nadu u opstanak.

DSC06032

Utakmice drugog kola lige za prvaka i opstanak pratilo je 8.000 gledalaca, odnosno nešto više od 1.333 po susretu. Suci su očigledno u ovom kolu imali mnogo posla budući da je pokazano 26 javnih opomena. Za razliku od prošlog kola u ovom su napadači bili dosta raspoloženiji, postignuto je ukupno 14 golova. Najveća posjeta je zabilježana na derbi susretu između Zrinjskog i Želje (3.500) dok je najmanje gledalaca bilo u Doboju na susretu Mladosti i Borca (150).

Mladost nadigrala Borac

Mladost je u svim segmentima fudbalske igre nadigrala banjalučki tim u okviru drugog kola lige za opstanak. Gosti su odolijevali napadima ekipe Edisa Mulalića sve do 85. minute kada nakon prekida mrežu mladog Savatovića pogađa rezervista Pandža, da bi u 90. minuti novom majstorijom, eurogolom iz slobodnjaka Filip Arežina postavio konačnih 2:0. Koliko je Mladost bila dominantna u ovom susretu govori podatak da ekipa Borca u toku 90 minuta nije uputila nijedan udarac u okvir gola Semira Bukvića.

Čelik upisao vrijedna tri boda

Zenički Čelik je pred 3.000 svojih navijača upisao vrijednu pobjedu u borbi za opstanak protiv Goška. Već u 3. minuti domaće je u vodstvo doveo Nemanja Anđušić, da bi tri boda Zeničana potvrdio Stveo Nikolić u 77. minuti susreta. Bio je ovo tek peti trijumf Čelika u ovoj sezoni i sada su na osam bodova zaostatka od Slobode i Goška.

Vitez upisao novi poraz

Vitežani su upisali osamnaesti poraz u sezoni i gotovo da su siguran putnik u niži rang takmičenja, jer do kraja sezone treba se desiti pravo čudo da bi održali premijaligaški status. Bolja od Viteza bila je tuzlanska Sloboda koja je slavila sa ubjedljivih 3:0. Edis Smajić je doveo Tuzlake u vodsvo već na otvaranju utakmice u drugoj minut, a samo deset minuta kasnije pogodio je i Anel Husić. Pobjedu je ovjerio Amer Bekić u 75. minuti za konačnih 0:3.

Radnik minimalno protiv Sarajeva

Radnik je nastavio sa sjajnim partijama u proljetnom dijelu sezone. U Bijeljini je ekipa Radnika savladala i ekipu Husrefa Musemića rezultatom 1:0. Jedini gol na susretu postigao je Nenad Srećković u 53. minuti susreta.

Krupa i Široki remizirali

Krupa i Široki remizirali su u Krupi na Vrbasu odigravši 0:0 u katastrofalim uslovima za igru. Prava je sreća da je meč završen bez ozbiljnije povrede.

Sjajna utakmica Zrinjskog i Želje

Zrinjski i Željezničar odigrali su odličan meč u Mostaru, a susret je završen podjelom bodova. Sarajevski tim je poveo ranim autogolom Hrvoja Barišića u 8. minuti susreta, a do odlaska na odmor prednost Želje je udvostručio Stojan Vranješ u 27. minuti susreta. Kada je Goran Zakarić pogodio mrežu Mostaraca u 86. minuti za 0:3 malo ko je vjerovao da Zrinjski može izbjeći siguran poraz. Već u narednom napadu Toni Jović je smanjio na 1:3, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade vremena za 2:3 pogodio Miloš Aćimović. Kada se očekivao kraj meča vlastitu mrežu pogodio je i Jadranko Bogičević za konačnih 3:3.