KakanjLive | Utorak, 19.11.2019. godine

Remi rukometaša protiv Čelik Juniora

22.09.2019. - U 1.kolu Prve lige Federacije-grupa Sjever, rukometaši Kaknja remizirali s jednim od kandidata za prvaka, ekipom zeničkog Čelik Juniora (25:25) i najavili vedrije dane i uspješniju sezonu od prethodne koju su završili na šestom mjestu

KapitenbjelopljakKapiten Admir Bjelopoljak najefikasniji u redovima Kaknja

Premda su u novu sezonu ušli s velikim promjenama u igračkom kadru i bez planiranog broja kontrolnih utamica, rukometaši Kaknja pružili su snažan otpor favoriziranoj ekipi Čelik Juniora, koja ih je proljetos u Kaknju prosto deklasirala i uvjerljivo porazila (39:30). Utakmica je bila dosta zanimljiva i rezultatski neizvjesna sve do kraja. Sve do polovine prvog poluvremena igralo se gol za gol, a onda gosti tek u finišu prvog dijela susreta odlaze na dva gola prednosti (10:12).

Na otvaranju drugog poluvremena gosti prave mini seriju od 4:0 i odlaze na pet golova prednosti (11:16). Činilo se kako će ekipa iz Zenice ponoviti proljetni uspjeh, ali su se razigrali braća Čamdžić, Salih Delić i Admir Bjelopoljak, koji su doveli ekipu Kaknja u egal (18:18) u 45. minuti susreta. Nakon toga rukometaši Nedžada Zaimovića prelaze u vodstvo (23:20) i bili su na pragu pobjede, a onda su Martinović i Bajramović donijeli prednost Zeničanima, da bi Salih Delić tri sekunde prije isteka vremena pogodio za 25:25 i podjelu bodova što je i najrealniji ishod ove izuzetno kvalitetne utakmice, koju je nažalost posmatralo tek stotinjak gledatelja.

U ekipi Kaknja najefikasniji je bio Admir Bjelopoljak sa osam postignutih golova. Pet je postigao debitant Nermin Čamdžić, dok su po četiri gola dali Salih Delić i novajlija Berin Hrustić, koji je vrhunski odigrao cijelu utakmicu i pokazao se kao najveće pojačanje. U gostujućoj ekipi po osam su postigli Amar Kobilica i iskusni Edin Bajramović, koji uglavnom pogađao iz kontri i polukontri, dok mu je raspoloženi Mevludin Čehajić odbranio sve šuteve sa pozicija i sa ukupno 15 odbrana bio jedan od najboljih pojedina u redovima Kaknja.

Kakanj – Čelik Junior 25:25

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 100.Sudije: Čaušić – Muratović(Maglaj).Prvenstvena utakmica 1.kola Prve lige Federacije-Sjever. Kakanj-Čelik Junior 25:25 (10:12).

RK KAKANJ: Mevludin Čehajić, Admir Hadrović, Adnan Čobo, Hidajet Sužanj, Sulejman Brkić, Muhamed Đokić, Muaz Kusić, Salih Delić 4, Admir Bjelopoljak 8, Nedim Čamdžić 3, Tarik Kubat, Nermin Čamdžić 5, Benjamin Halilbašić 1, Enes Delić, Berin Hrustić 4. Trener: Nedžad Zaimović
RK ČELIK JUNIOR: Kobilica 8, Telalović, Ekinović 1, Suljić, Šabić A, Šabić E, Tufekčić, Bajramović 8, Grabus, Suljić O. 2, Mulić, Delić, Martinović 3, Karić, Čeljo, Zahirović 3. Trener: Vladimir Zeljko