KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Remi rukometaša Kaknja protiv Dervente

22.10.2017. - U veoma zanimljivoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici, rukometaši Kaknja golom iz sedmerca preko iskusnog Admira Purića u posljednjoj sekundi spasili jedan bod

rukometderve001

Već u prvom napadu Eldin Sinanović je zatresao mrežu iskusnog Dragana Starčevića i sve do pete minute rezultat se nije mijenja. Bio je to nagovještaj čvrste, borbene i zanimljive utakmice, što se na kraju i potvrdilo.

Cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćih rukometaša (15:14). Baš kao i na početku utakmice, domaći su bolje otvorili i drugo poluvrijeme. Razigrani Davor Živanić prvi pogađa i Kakanj po prvi put ima dva gola prednosti (16:14), Samir Lilić brani sedmerac, ali u novom napadu pogađa Draganić. Uzvraća Živanić i ponovo domaći imaju dva gola razlike (17:15). Čak su bili u prilici da steknu najveću prednost, ali je Starčević odbranio sedmerac kojeg je izveo Admir Bjelopoljak. Starčević je odbranio sedmerac i iskusnom Puriću kod rezultata 18:17 i dao vjetar u leđa svojim suigračima koji preko Zemunovića i Ivanovića u 32. minuti stižu do vodstva (18:19). Sa dva uzastopna pogotka Živanića, Kakanj ponovo stiže do izjednačenja (21:21), Lilić brani sedmerac Martinoviću, Purić pogađa za novo vodstvo (22:21), ali sa dva gola Zvekića gosti stižu do prednosti koju anulira svojim osmim pogotkom Davor Živanić i pitanje pobjednika sve je neizvjesnije.Derventa je u samoj završnici dva puta bila u vodstvu i bliža pobjedi, pogotovo kada je Starčević kod rezultata (25:26) odbranio sedmerac Eldinu Sinanoviću.

rukometderventa2

Domaći su  čvrstom i agresivnom odbranom uspjeli zaustaviti posljednji napad gostiju i pola minute prije kraja trener Zaimović uzima minutu odmora , što se pokazalo pravim potezom. Uz posljednoj sekundi suci su dosudili sedmerac zbog prekršaja nad pivotom Zvekićem, kojeg je uspješno realizirao iskusni Admir Purić i svom timu donio jedan bod.Pravda je na kraju zadovoljena, premda su domaći uz malo više sreće, ali i discipline u igri mogli i  slaviti.

-Kao što sam i najavio, utakmica je bila izuzetno teška. Derventa ima iskusnu ekipu, igra odlično u odbrani i zaista je bilo teško savladati iskusnog Starčevića. Nisam nezadovoljan, moji igrači su dali sve od sebe. Mislim da smo ranije trebali osigurati pobijedu i izbjeću dramu u finišu. Na kraju smo imali i sreće i izbjegli poraz, premda je objektivno neriješen rezultat i najrealniji, istakao je trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović.

Mostarski sudački par Begić-Knezović autoritativno je vodio ovaj meč u kojem su centralne figure bili golman Dervente Dragan Starčević i lijevo krilo Kaknja Davor Živanić.

rukometderventa4

Kakanj-Derventa 26:26

Dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 150.Sudije:Dražen Begić i Andrija Knezović (oba iz Mostara).Delegat: Saša Sarajlić (Zenica). Premijer liga rukometaša:Kakanj-Derventa 26:26 (15:14).

KAKANJ: Lilić, Sinanović 6, Jovanović, Bevrnja 3, Hasibović, Bjelopoljak 2, Amitović, Purić 6, Živanić 8, Tukulić, Zvekić 1, Hadžić, Sužanj. Trener:Nedžad Zaimović.

DERVENTA: Starčević, D.Škrga, Draganić 4, Sibinčić 2, Šijaković 3, Lukić 1, Manoković, Zemunović 4, R.Škrga, Marković  3, Stojić, Ivanović 5, Stanković , Zekić 4, Martinović, Dragičević. Trener:Zoran Dokić.