KakanjLive | Utorak, 12.12.2017. godine

Remi Mladosti u Krupi na Vrbasu

24.07.2016. - U svom premijerligaškom debiju nogometaši Krupe nisu uspjeli poraziti čvrstu i borbenu momčad Mladosti koja je bila bliža pobjedi

018

Iako su uvjeti za igru bili veoma teški jer je duvao jak vjetar i padala snažna kiša, nogometaši Krupe i Mladosti odigrali su jednu izuzetno čvrstu i borbenu utakmicu, sa dosta trke i propuštenih prilika.Mladost je bolje otvorila utakmicu i imala tri kolosalne prilike da savlada mladog Mladena Ilića.Prvu priliku nije iskoristio Anel Husić u 23.minuti,a samo dvije minute kasnije Sušić i Ramović izigrali su odbranu Krupe,Ramović je šutirao,ali je Ilić loptu izbio u korner.Nakon ubačaja lopte iz kornera u šansi je bio Senad Karahmet,ali nije uspio ubaciti loptu u gol iz neposredne blizine.Mladost je tokom cijelog prvog poluvremena imala veći posjed lopte, djelovala zrelije i opasnije.Ipak, u završnici su domaći imali najzreliju priliku.Bilo je to u 40.minuti kada je opasni Slobodan Milanović pobjegao odbrani Mladosti i izašao sam pred golmana Hadžića koji je fenomenalnom odbranom spasio siguran pogodak.
U nastavku utakmice uvjeti su bili mnogo bolji jer je prestala padati kiša i duvati vjetar.Već u prvom napadu Mladost dolazi u vodstvo.Brzu akciju završio je pogotkom Sinan Ramović. U 53.minuti Mladost je propustila sjajnu priliku da dotuku protivnika. Galić je na ivici šesnaesterca proigrao Sušića, koji petom loptu ostavlja Ramoviću,čiji efektan udarac brani golman Ilić.U 60.minuti domaći su preko Damjanovića imali priliku za izjednačenje, ali je Adnan Hadžić njegov udarac izbacio ispod same prečke.Domaći su preuzeli inicijativu i sve češće su prijetili.U 70.minuti na ivici šesnaesterca došlo je do kontakta Šišića i Milanovića i sudija Vladimir Bjelica dosudio je kazneni udarac za domaći tim.Igrači Mladosti su žučno protestirali jer su smatrali da nije bilo prekršaja za kazneni udarac,ali Bjelica je ostao pri svoj odluci, koja je, slobodno možemo konstatirati u najmanju ruku diskutabilna. Elvir Koljić je uz dosta sreće realizirao penal.Hadžić je pročitao namjeru mladog napadača Krupe, ali je lopta prošla ispod njegovih ruku i zatresla mrežu.U preostalom dijelu Krupa je imala još dvije prilike , ali Adnan Hadžić je odbranio udarce Koljića(75) i Milanovića(89) i susret je završen bez pobjednika.
S obzirom na uvjete za igru, te statističke podatke(50:50 posjed lopte),te propuštene šanse, možemo reći da je krajnji ishod i najrealniji.
Zbog protesta na odluku glavnog sudije Bjelice, koji u 85.minuti ispred klupe gostiju nije svirao očit prekršaj u korist Mladosti, Bjelica je isključio trenera Ibru Rahimića.
Njegov asistent Nermin Šabić u izjavi za Moju TV rekao je da osvajanje jednog boda nije neuspjeh.
-Možemo biti zadovoljni.Bili smo bolji u prvom i na otvaranju drugog poluvremena kada smo pored postignutog gola imali još nekoliko zrelih prilika.Zbog podloge terena(plastična trava,op.a) i teških uvjeta došlo je do iscrpljenosti igrača i domaći su to iskoristili i došli do jednog boda.Bod se ne može smatrati neuspjehom, ali mogli smo postići i više, kazao je pomoćni trener Mladosti Nermin Šabić.
I trener Krupe Slobodan Starčević bio je zadovoljan igrom i rezultatom.
-Prebolili smo dječije bolesti debijem u Premijer ligi. Pokazali smo da možemo igrati i uspješno se nositi i sa premijerligašima. Nismo imali imperativ pobjede, ali smo moglo do nje doći. Imamo želju da duže igramo u premijerligaškom društvu, naš cilj je opstanak i to je najrealnije za ovu našu mladu ekipu, istakao je trener Krupe Slobodan Starčević, pod čijim vodstvom su Krupljani postigli historijski uspjeh.

Krupa – Mladost(DK) 1:1

Stadion Krupe u Krupi na Vrbasu. Gledalaca 1000.Glavni sudija: Vladimir Bjelica(Istočno Sarajevo), Pomoćnici:Davor Beljo(Mostar) i Radisav Kačavenda(Trebinje).Delegat utakmice: Mile Mandić(B.Dubica).Posmatrač suđenja: Salem Prolić / Sarajeva./
Strijelci:0:1 Sinan Ramović(50), 1:1 Elvir Koljić(70.iz 11m).
Žuti kartoni:Jašarević(17) kod Krupe,a Šišić(40),Sušić(64) i Hodžić(88).

KRUPA:Ilić, Mijić, Damjanović,Vukotić, Jašarević,Dujaković(od 81.Ljubenović),Redžić, Milutinović(od 46.Sadiković), Cvijanović(od 56.Mirković), , Milanović,Koljić. Trener:Slobodan Starčević.
MLADOST(DK): Hadžić,Galić, Karahmet, Isaković, Musić, Bošković, Brkić(od 65.Gačan), Šišić(od 75.Hodžić) , Ramović ,Sušić(od 72.Kuzmanović), Husić. Trener:Ibro Rahimić.