KakanjLive | Nedjelja, 19.11.2017. godine

Remi Mladosti u Gabeli za četvrto mjesto

17.10.2017. - Jedanaesto kolo Premijer lige BiH donijelo je samo jedan trijumf domaćina, dok su u čak tri susreta gosti slavili. Dva susreta su završena podjelom bodova.

Čalik-željo

Nastavljena agonija zeničkog tima. Robijaši priredili bakljadu

Jedanaesto kolo Premijer lige BiH donijelo nam je 16 golova, odnosno matematički nešto više od 2.66 po susretu. Utakmice je pratilo 8.800 gledalaca, ili nešto više od 1.466 po susretu. Najviše pažnje privukli su dueli Sloboda- Sarajevo i Čelik – Željezničar, po 3.000 gledalaca. Arbitri su u ovom kolu dodijelili čak 33 žuta kartona i jedan crveni. Po četiri gola višeno je u duelima Slobode i Sarajeva, te Goška i Mladosti. Golova nije bilo na susretu između Zrinjskog i Borca. Interesantno je da je samo u jednom susretu domaćin slavio u ovom kolu, dok su dva susreta završena podjelom bodova, a čak u tri susreta pobjedu su odnijeli gosti što svakako može da raduje sve ljubitelje fudbala jer je mnogo godina elitni rang bh fudbala slovio za ''domaćinski''.

Radnik savladao Vitez

Radniku je u Bijeljini bilo dovoljno svega 11 minuta da upiše pobjedu u ovom susretu. Za pobjedu tima iz Semberije pobrinuli su se Aleksandar Glišić i Emir Hodžurda u 9. odnosno 11. minuti susreta. Poražavajući podatak je da je svega 400 gledalaca posmatralo ovaj duel.

Široki slavio u Krupi

Krupa je golom Aleksandra Vukotića u 15. minuti došla u vodstvo, ali je gostima trebalo samo četiri minute da stvari u ovom susretu vrate na početak. Danijel Kožul je pogodio za 1:1, dok je u 39. minuti Dino Ćorić postigao novi gol za Širokobriježane. U drugom poluvremenu mreže su mirovale, pa je tim sa Pecare odnio tri vrijedna boda. Admir Šehović je u ovom duelu imao pune ruke posla budući da je podijelio čak devet javnih opomena, sedam za domaće i dva za gostujuće igrače.

Sarajevo slavilo na Tušnju

Ekipa Husrefa Musemića je bez većih problema došla do pobjede protiv slabašne Slobode na Tušnju. Krste Velkoski je doveo bordo tim u vodstvo u 19. minuti susreta, a u drugom poluvremenu je dva nova gola postigao bivši igrač Slobode Mersudin Ahmetović (61. i 67. minuta). Utješni gol za Tuzlake postigao je Aleksandar Ignjatović u 74. minuti susreta. Istina otežavajuća okolnost za domaće je bilo isključenje Harisa Mehmedagića već u osmoj minuti susreta nakon grubog starta. Popularne ''Fukare'' su veći dio susreta pogrdnim riječima i psovkama pokušali isprovocirati Husrefa Musemića, ali im je ovaj na pravi način vratio igom njegovog tima na terenu.

Remi Zrinjskog i Borca

Iako se u Mostaru mnogo očekivalo od susreta između Zrinjskog i Borca, ovaj duel nije ponudio mnogo za 1.500 navijača mostarstkog tima. Susret je završen podjelom bodova, a mreže se nisu tresle. Na susretu je pokazano šest javnih opomena.

Remi Goška i Mladosti u Gabeli

Iako se očekivalo da će ovaj susret privući veliki broj navijača u Gabeli, ako ništa zbog duela ova dva tima 7. juna 2015. godine kada je Mladost slavila u Doboju u posljednjem kolu Prve lige FBiH i ispisala do tada najveći klupski uspjeh, plasman u Premijer ligu. Duel Goška i Mladosti privukao je svega 300 navijača, a domaći su došli do prednosti sa bijele tačke u 37. minuti kada je pogodio Miljenko Bošnjak. Haris Dilaver je poravnao rezultat u 62. minuti, a Rijad Kobiljar je ponovo domaćim donio prednost samo tri minute kasnije. Za konačnih 2:2 pobrinuo se rezervista, Senad Karahmet u 78. minuti susreta.

Željo slavio protiv očajnog Čelika

Agonija zeničkog tima nastavljena je novim porazom, osmim u ovoj sezoni. Željezničar je ubjedljivo slavio na Bilinom polju. Saša Kajkut je sa bijele tačke pogodio protiv bivšeg tima u 35. minuti susreta, dok su u drugom poluvremenu pogađali Jovan Blagojević (65. minuta) i Goran Zakarić (70.minuta) za konačnih 0:3.