KakanjLive | Petak, 03.04.2020. godine

Remi Mladosti protiv Borca

10.11.2019. - Banjalučani su bili bolji u prvom,a Mladost u drugom poluvremenu i neriješen rezultat je najpravedniji ishod ove utakmice

vranjesmladost
Trener Mladosti Ibro Rahimić favoriziranom Borcu je suprostavio podmlađen tim u kojem nije bilo standardnih štopera Isakovića i Hasića, te veznjaka Hiroša i Atajića, od kojih ovaj posljednji nije bio ni među rezervama! Domaći su bolje otvorili utakmicu i u prvih desetak imali dvije zrele prilike.U 6.minuti golman Lučić je odbranio udarac Vehaba, a pet minuta kasnije nakon kardinalne greške golmana gostiju u šansi je bio Fanimo, međutim, Lučić je padom u noge ispravio svoju grešku. Gosti prvi udarac u okvir Velićevog gola upućuju tek u 25.minuti,ali je udarac Mirića bio lak plijen za domaćeg golmana.Već u sljeećoj minuti gosti stižu do vodstva. Horić je rukom zaustavio loptu u svom kaznenom prostoru i sudija Musa opravdano je dosudio najstrožiju kaznu. Iskusni Vranješ bio je siguran realizator.Priliku da udvostruči vodstvo propustio je Dujaković u 44.minuti i materijalizira mnogo bolju igru svog tima u prvom poluvremenu.

U nastavku Mladost djeluje mnogo bolje , organizovanije i sve češće pritišće na zadnju liniju Borca. U 65.minuti Vazda s distance umalo da iznenadi Lučića,koji krajnjim naporom loptu izbija u korner.Minuta kasnije šut Vazde rukom zaustvlja Jovanović, ali sudija Musa nije svirao očit kazneni udarac. U 75.minuti Fanimo nespretno reagirao kad se našao pred Lučićem i još jedna prilika za izjednačenje je propala.Ipak, domaći uspijevaju doći do toliko željenog izjednačenja. Rezervista Nedim Hadžić u 78.minuti prolazi pored tri odbrambena igrača gostiju, izlazi sam pred golmana Lučića,kojem kroz noge loptu šalje u praznu mrežu za 1:1.U posljednih desetak minuta oba tima su pokušala doći do pobjede i bilo je dosta uzbuđenja pred oba gola. Mladost je u 80.minuti imala kolosalnu šansu, ali je Smajlagića s pet metara šutirao pravo u ruke Lučića. U zadnjoj minuti sudačke nadoknade u prilici je bio Mirić, ali je prebacio gol i prokockao pobjedu svog tima. Međutim, treba reći da je neriješen rezultat i najrealniji ishod ove korektne utakmice, što su izjavili i treneri oba tima , koji su zadovoljni igrom i osvojenim jednim bodom.

Mladost – Borac 1:1

Stadion Mladosti. Gledalaca 400.Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici:Boris Dujmović(Mostar) i Damir Lazić(Brčko). Četvrti sudija;Vladimir Bjelica(Istočno Sarajevo).Dodatni suci: Goran Paradžik(Ljubuški) i Frano Jelić(Široki Brijeg).Posmatrač suđenja:Milan Stanić(Ugljevik). Delegat utakmice:Lazar Martinović(Čapljina).
Strijelci:0:1 Stojan Vranješ(27.iz penala), 1:1 Nedim Hadžić(78.)
Žuti kartoni:Hreljić, Horić, Smajlagić, Bajić i Amar Mušija predstavnik kluba(Mladost),a Volkov i Mirić (Borac)

MLADOST (DK): Emil Velić, Anes Vehab (od 85.Nemanja Dragutinović), Kenan Hreljić, Branko Bajić (od 76. Šerif Hasić) Kenan Horić, Amar Begić,Edin Biber (od 57. Nedim Hadžić) Anes Vazda, Matias Fanimo, Semir Smajlagić, Mario Crnički. Trener:Ibro Rahimić.
BORAC (BL): Mladen Lučić, Siniša Dujaković, Vladimir Volkov, Marko Jovanović, Đorđe Ćosić, Zoran Milutinović, Vladan Danilović (od 75. Dejan Bosančić), Marko Mirić, Stojan Vranješ, Almedin Ziljkić (od 68. Ivan Crnov), Saša Kajkut (od 68.Aleksandar Radulović). Trener:Branislav Krunić.