KakanjLive | Utorak, 24.09.2019. godine

Remi Mladosti i Željezničara na Grbavici

23.06.2019. - Mladost je i u duelu sa drugim sarajevskim premijerligašem ostala neporažena. Duel Željezničara i Mladosti na Grbavici okončan je bez pobjednika, rezultatom 0:0.

nagrbavici

Svoj drugi kontrolni meč u okviru priprema za novu sezonu Dobojani su igrali na Grbavici sa sarjavekim Željezničarom. Bio je ovo meč sa dosta prika, ali bez pogodaka. Asim Zec je imao odličnu priliku za domaće u 13.minuti, ali nije pogodio. Na drugoj strani se nije snašao Buraka Yamac pred golom Željezničara. Imala je Mladost dobru priliku i preko mladog Bibera u 38. minuti, ali je njegov udarac odbranio Erić i na odmor se otišlo bez golova.

Golova nije bilo ni u nastavku, ali bilo je ponovo nekoliko prilika. Prvu ozbiljniju priliku imali su domaći preko Zajmovića, ali je njegov udarac zaustavila prečka u 63. minuti. Šest minuta kasnije u dobroj prilici je i Veselinović, ali Abdulahović brani njegov udarac, da bi u narednoj minuti Hrustanović lobovao Kjosevskog, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja susreta Željezničar je svim silama pokušavao doći do pobjede, a dobre prilike propustili su Ramović i Zamjović i ostalo je početnih 0:0.

Podjećamo Mladost je u prvom kontrolnom susretu savladala Sarajevo rezultatom 2:1.