KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Remi Mladosti i Želje

23.09.2018. - Dobojska Mladost i sarjaveski Željezničar odigrali su sjajan meč u okviru desetog kola Premijer lige BiH. Na kraju pobjednika nije bilo, meč je završen podjelom bodova (2:2)

Gosti su bolje otvorili susret i već u drugoj minuti zaprijetili preko Zajmovića, ali njegov udarac brani Velić. Na drugoj strani pokušao je i Hiroš u 5. minuti ali preko gola sa ivice šesnaesterca. Zec je zaprijetio golu Mladosti udarcem iz voleja u 21. minuti, ali neprecizno. U 24. minuti Atajić je uzdrmao stativu Kjosevskog. Imao je i Željo dobru priliku preko Krpića, ali je njegov udarac odbranio Velić u 31. minuti. Mladost je u nastavku napadala ka golu Želje, a napadi Dobojana su se isplatili u finišu prvog dijela susreta kada nakon sjajne akcije pogađa Atajić za 1:0.

Mladost je dobro otvorila i drugo poluvrijeme, aali gosti u dvanaestoj minuti nastavka postižu gol. U 57. minuti Željo je preko Zeca izjednačio na 1:1, ali je Mladost brzo odgovorila. Sadiković je nanizao nekoliko fudbalera Željezničara, dodao do Anđušića koji je majstorski lobovao Kjosevskog u 64. minuti za 2:1. Mladost je u 76. minuti imala novu priliku, ali Delić je pogodio stativu. Samo dvije minute kasnije rezervista Dacić je donio gol Velića i svom timu na kraju donio bod.

-Ostaje žal za dva izgubljena boda. Drago mi je da su navijači zadovoljni napustili stadion. Mi želimo promovirati fudbal i ''mladost'' u pravom smislu te riječi. Ovdje svi imaju sjajne uslove da napreduju i tek ćete u nastavku sezone vidjeti nove mlade nade. Okrećemo se duelu sa Zrinjskim. U Mostar idemo po bod(ove), rekao je trener Mladosti Adnan Zildžović nakon susreta.
Bio je ovo četvrti remi dobojske Mladosti u novoj sezoni i sada na svom kontu imaju 10 osvojenih bodova. U narednom kolu Dobojani će na megdan aktuelnom prvaku BiH, ekipi Zrinjskog u Mostar.

MLADOST DK – ŽELJEZNIČAR 2:2 (1:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 1.500. Sudije: Miloš Gigović (Gradiška), Fikret Bačić (Lukavac), Čedomir Vićić (Ugljevik), Mateo Musa (Čitluk). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša)
Strijelci: 44' Bahrudin Atajić (1:0), 57' Asim Zec (1:1), 64' Nemanja Anđušić (2:1), 78' Semir Dacić (2:2).
Žuti kartoni: Anel Šabanadžović (Željezničar)

MLADOST DK: Velić, Guzina (od 82. min Ajdin Mujagić), Anđušić, Marković, Atajić (od 68. min Delić), Sadiković, Bojo, Hiroš, Asani (od 76. min Diallo), Mišić, Isaković. Trener: Adnan Zildžović.
ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić (od 76. min Dacić), Bakrač, Zec, Krpić, Blagojević, Zajmović, Šabanadžović (od 78. min Osmanović), Rodin. Trener: Milomir Odović.