KakanjLive | Srijeda, 18.07.2018. godine

Remi Mladosti i Goška

07.03.2018. - Mladost i Gošk podijelili su bodove u Doboju u 22. kolu Premijer lige BiH odigravši 1:1

MLADOSTTT

Mladost je od početka susreta napadala na gol Dalibora Kozića, ali se terenska inicijativa domaćih isplatila tek u 42. minuti susreta kada je Dobojane u vodstvo doveo Haris Dilaver. Vrijedi istački kako je ekipi Mladosti u prvom poluvremenu poništen čist pogodak Filipa Arežine iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu Mladost je mogla i do drugog gola, ali svoje prilike nisu iskoristili Mujagić, Dilaver i Arežina. Stigla je kazna za izabranike Edisa Mulalića u 85. minuti susreta. Mulahusejnović je silovito šutirao sa preko 16 metara, lopta je pogodila stativu, a rezervista Marić je matirao Velića za 1:1. U posljednjim momnetima susreta Mladost je mogla do novog gola, ali je udarac Arežine iz samog ugla ''izvadio'' odlični Kozić i tako donio svom timu veliki bod u borbi za opstanak.

MLADOST DK – GOŠK 1:1 (0:1)

Stadion: Doboj. Gledalaca: 300

Strijelci: 1:0 Haris Dilaver 42', 1:1 Mario Marić 85'

Žuti kartoni: Odak, Čolić ( Gošk), Arežina (Mladost)

Crveni karton: Aladin Isaković (dva žuta kartona 62' i 87')

Sudije: Ilija Živković (Orašje), Senad Ibrišimbegović (Travnik), Fikret Bačić (Lukavac), Miloš Gigović (Gradiška). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci).

MLADOST DK: Velić, Mišić, Karahmet, Isaković, Regoje, Zahirović, Šećerović, Hiroš (od 66. min Šišić), Arežina, Mujagić, Dilaver. Trener: Edis Mulalić.

GOŠK: Kozić, Čolić, Rodin, Isić, Odak (od 66. Raguž), Hasanović (od 66. min Hyong Uk So), Vego, Ereiz, Mišić, Barić (Marić od 74. minute), Mulahusejnović. Trener: Feđa Dudić.