KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Remi Mladosti i Čelika u Doboju

25.08.2018. - U sjajnom ambijentu u komšijskom derbiju dobojska Mladost i zenički Čelik podijelili su bodove odigravši 1:1.

U sjajnoj fudbalskoj predstavi pred 2.500 gledalaca dobojska Mladost i zenički Čelik podijelili su bodove odigravši 1:1.

Prvi prijete gosti preko Dedića u 11. minuti, ali bez veće opasnosti po gol golmana Mladosti.  U 21. minuti dva pokušaja Abida Mujagića, ali i mreža Zeničana je ostala netaknuta. U 31. minuti Sadiković ubacuje u šesnaesterac, lopta ispada golmanu Ružiću, ali Mehić otklanja opasnost ispred svog gola. Već u narednom napadu dobru priliku je imao Dilaver, ali Velić brani. U 34. minuti Bojo je prevario golmana Čelika, ali loptu sa gol linije izbacuje Vrhovac. Samo minut kasnije nova prilika za domaće preko Atajića koji šutira preko gola. U 37. minuti pokušao je i Dedić, ali nije uspio savladati Velića. Dobu priliku za domaće imao je Isaković koji je glavom šutirao a Ružić krajnjim naporom izbacio loptu u korner nakon čega se i povrijedio. Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 0:0.

Čelik je bolje otvorio drugo poluvrijeme, a do vodstva je došao u 65. minuti preko Jurine. Uslijedio je period igre u kojem su gosti kontrolisali igru, a domaći su sve karte bacili u napad. Domaće je do izjednačenja doveo Abid Mujagić nakon sjajne akcije u 88. minuti, a samo minut kasnije odličnu priliku da gostima donese pobjedu imao je Jurina, ali je Velić sjajno odbranio. Domaći su pokušali u fiknišu doći do novog gola i tri boda, ali ostalo je 1:1.

Susret u Doboju posmatralo je 2.500 navijača, od čega 2.000 gostujućih iz Zenice. Pitanje je da li Kakanj kao sredina zaslužuje Premijerligaša i ljude koji vlastita sredstva ulažu u razvoj sporta i promociju grada. Dobojska Mladost sigurno zaslužuje veću podršku kakanjske javnosti.

MLADOST – ČELIK 1:1 (0:0)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 2.500

Sudije: Zoran Grbić (Prijedor), Damir Lazić (Brčko), Bojan Maksimović (Modrića), Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci).

Žuti kartoni: Bojo, Isaković, Asani, Mujagić, Tandina (Mladost), Karamatić, Jurina, Grahovac, Vrhovac (Čelik)

Strijelci: 65' Jurina (0:1), 88' Abid Mujagić (1:1)

MLADOST: Velić, Hreljić, Tandina (od 63. min Delić), Atajić, Sadiković, Bojo (od 78. min Diallo), Hiroš, Asani (od 68. min Ajdin Mujagić), Abid Mujagić, Mišić, Isaković. Trener: Adnan Zildžović.

ČELIK: Ružić (od 45. min Dujković), Bevab, Vrhovac, Jurina, Dedić, Dilaver (od 65. min Jazvin), Okić, Karamatić, Grahovac (od 76. min Šišić), Mehić, Jamak. Trener: Bakir Šerbo