KakanjLive | Srijeda, 12.12.2018. godine

Remi juniora BiH i Gruzije u Doboju

05.09.2018. - Juniori Bosne i Hercegovine i Gruzije remizirali su (1:1) u Doboju u prijateljskoj utakmici.

Gosti iz Gruzije bolje su otvorili ovaj susret, a dobre prilike imali su Levan Kharabadze i Zuriko Davitashvili. Izabranici Slavena Muse prvu ozbiljniju priliku stvorili su tek u 37. minuti, a udarac Eldina Omerovića je sa pet metara dbranio golman Gruzije. Novu priliku bh juniori imali su već u narednoj minuti, a udarac Dine Kurbegovića sa deset metara brani ponovo gruzijski golman. U samom finišu prvog dijela susreta Gruzija postiže gol preko Khvice Kvarastkhelie i sa prednošću Gruzijaca se odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo bolju igru bh juniora, a ekipu Slavena Muse je nakon samo 12 minuta u nastavku došla do izjednačenja. Mateo Božić je iz slobodnog udarca sa 20 metara uzdrmao okvir gola Gruzije, a najbolje u gužvi u šesnaestercu snašao se Milan Savić i pogodio za 1:1. Za BiH je dobru priliku propustio i Đani Salčin koji je šutirao pored stative gola Gruzije u 80. minuti sa 15 metara, a samo tri minute kasnije Khvica Kvarastkhelia je uzdrmao okvir gola BiH. U samom finišu meča priliku za BiH propustio je i Dženan Osmanović i prvi prijateljski susret ova dva tima završen je rezultatom 1:1.

Novi meč između juniora BiH i Gruzije na programu je već za dva dana, a igra se ponovo na stadionu FK Mladost Doboj-Kakanj, u petak 7. septembra u 11:00 sati.

Bosna i Hercegovina-Gruzija 1:1 (0:1)