KakanjLive | Petak, 21.07.2017. godine

Remi Čelika i Mladosti na Bilinom polju

18.03.2017. - Mladost je u posljednjem kolu regularnog toka Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirala sa zeničkim Čelikom na Bilinom polju. Mladost je u dva navrata imala vodstvo, ali su Zeničani na kraju uspjeli osvojiti bod

Sinan Ramović

Nova maestralna partija Sinana Ramovića. Ramović je u duelu sa Čelikom upisao dvije asistencije

Otvaranje susreta u potpunosti je pripalo gostima koji preko Šišića već u sedmoj minuti dolaze do vodstva. Odlični Sinan Ramović proigrava brzonog Šišića koji matira Ružića za rano vodstvo Mladosti. Domaći su preko Pezera izjednačili rezultat samo pet minuta kasnije. Karić je sjajno prošao po lijevom boku i vratio loptu na pet metara Pezeru kojem nije bilo teško da matira Velića za erupciju oduševljenja Robijaša na jugu. Uslijedio je potom nešto mirniji period igre, a do kraja poluvremena bilježimo još prilike Mirze Rizvanovića koji u 29. minuti šutira pravo u Ružića, a potom i Aladina Šišića koji ne koristi odlično ubacivanje Galića. Strijelac prvog gola je šutirao preko gola sa 10 metara.

Dejan Maksimović

Dejan Maksimović je postigao novi gol za Mladost

Na otvaranju drugog poluvremena bolja igra Zeničana koji prijete u 48. minuti. Karić je sjajno prošao Rizvanovića, ali na njegov ubačaj u peterac kasni Dilaver. U 60. minuti najljepši detalj na susretu. Ramović proigrava Maksimovića koji prima loptu na vrhu šesnaesetrca, a potom je nanizao čak četiri igrača domaćeg tima i poslao loptu iza leđa Ružića za novo vodsvo Mladosti od 1:2. Mladost je mogla do trećeg gola da su Lazić i Aganspahić bili malo precizniji u 63. odnosno 68. minuti, ali je u oba navrata Ružić izašao kao pobjednik. Uslijedila je potom opsada gola Mladosti, a domaći preko rezerviste Stokića dolaze do poravnanja u 74. minuti. Iskusni Stokć prizemnim udarcem matira Velića za 2:2 sa 17 metara. Do kraja susreta su domaći pokušavali doći do novog gola i pobjede, ali nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Mladosti i susret je završen podjelom bodova.

Haris Dilaver nije uspio postići gol svom bivšem klubu

Haris Dilaver nije uspio postići gol svom bivšem timu

ČELIK – MLADOST DK 2:2

Stadion: Bilino polje, gledalaca: 3.500

Sudije: Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici: Dženan Milić (Sarajevo), Marko Perić (Mostar), četvrti sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica), kontrolor suđenja: Antonio Blažević (Višići).

Strijelci: 0:1 Šišić (17. min), 1:1 Pezer (12. min), 1:2 Maksimović (60. min), 2:2 Stokić (74. min)

Žuti kartoni: Šišić – 42. min, Hećo – 62. min (ČELIK), Aganspahić- 15. min, Maksimović-22. min, Šećerović-62 min, Kuzmanović-84. min (Mladost DK)

ČELIK: Ružić, Islamagić (od 33. min Jurković), Karić, Dilaver, Salčinović (od 55. min Stokić), Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo, Šišić (od 50. min Sakan). Trener: Nedim Jusufbegović

MLADOST DK: Velić, Galić, Gačan, Aganspahić (od 85. min Husić), Lazić (od 82. min Kuzmanović), Musić, Šišić (od 72. min Sušić), Rizvanović, Maksimović, Šećerović, Ramović. Trener: Husref Musemić