KakanjLive | Nedjelja, 25.06.2017. godine

Radioameteri treći na takmičenju u Matuzićima

26.07.2016. - Pehar za treće mjesto i jedna zlatna, dvije srebrene i jedna bronzana medalja bilans je uspjeha kakanjskih radioamatare na petom ovogodišnjem takmičenju u radiogoniometriji

radioamateriFoto:Arhiv

Ljeto je period čestih susreta i takmičenja radioamatara, a peto ovogodišnje na kojem su učestvovali kakanjski „radisti“ održano je u Matuzićima

Domaćin i organizator takmičenja na lokalitetu u Matuzićima bio je radio kluba „Gornji Grad“ Doboj. Ovom takmičenju u radiogoniometriji odazvalo se 16 ekipa od čega 15 iz bosanskohercegovačkih i jedna iz Republike Slovenije.

Devet takmičara bilo je u ekipi Radio kluba iz Kaknja, a u konačnom plasmanu su zauzeli treće mjesto.Medalje su osvojili: Amela Sarajlić-Šišić, Ž-35-zlatna medalja; Lamija Fetić, Ž-19-srebrena medalja; Muhamed Fejzović, M-19-srebrena medalja i Edna Sarajlić, Ž-21-bronzana medalja.

Takmičenje je održano na stazi dužine između osam i 10 kilometar.

Naredno gostovanje i takmičenje na kojem će učestvovati naši radioamateri planirano je 07.08.2016. u Dobarovcima, Općina Gračanica.