KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Prvi poraz Rudara u dramatičnom finišu

08.10.2016. - Komšijski derbi opravdao je očekivanja.Gledaoci su od prvog do posljednjeg minuta uživali u veoma kvalitertnoj i uzbudljivoj utakmici u kojoj su domaći u burnom finišu došli do pobjede

Svakoj seriji dođe kraj,tako i Rudarevoj koji je prvi ovosezonski poraz pretrpio u komšijskom derbiju u Visokom. Bosna je do velike pobjede došla u dramatičnoj završnici u kojoj su za tri minute pala dva gola.Kada je Belmin Kobilica u 8o.minuti preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora uz pomoć stative savladao Amira Bekana, malo ko je mogao pomisliti da će Zeleno-crni Visoko napustiti poraženi. Nažalost, slavlje igrača i navijača Rudara trajalo je samo tri minute.Nakon slobodnog udarca,u gužvi pred golom Hinovića najprisebiji je bio Predrag Papaz i smjestio loptu iza leđa golmana Hinovića. Svi pokušaji igrača Rudara da dođu do bar jednog boda ostali su bezuspješni jer je odbrana Bosne na čelu sa golmanom Bekanom uspjela sačuvati svoju mrežu i na kraju zasluženo slaviti.

Inače, utakmica je odigrana u divnom ambijentu. Bilo je povremenih navijački tenzija i  varnica koje sa sobom nosi ovakav derbi. Lijepo vrijeme i idealni uvjeti za igru privuki su veliki broj posjetilaca i tribine su bile skoro popunjene. Sve je to podsjećalo na neke od najboljih derbija, iz "dobrih starih vremena".

Utakmica je imala dva različita poluvremena. Domaći su bili bolji u prvom, a Zeleno-crni u drugom poluvremenu. Nakon promašaja Idriza Džafića i Čive u otvaranju utakmice, Bosna je preko bivšeg juniora Rudara Fahrudina Kovača u 36.minuti iz brze kontre stigla do vodstva.Prilike za izjednačenje nisu iskoristili Hajdarović i Aničić i domaći su prvi dio završili s minimalnom prednošću.Zeleno-crni su u nastavku pojačali napade, krenuli mnogo angažiranije i vratar Bekan bio je na teškim iskušenjima i zahvaljujući njegovim uspješnim odbranama Bosna je sačuvala vodstvo sve do 8o.minute. Trener Beganović u nastavku je osvježio napad ulaskom Kobilice, Delića i Vile i to se itekako osjetilo. Igra Rudara je bila brža,sadržajnija i pored izjednačujućeg gola Kobilice,stvoreno je još nekoliko povoljnih prilika koje su ostale neiskorištene. Kazna je stigla u 83.minuti kada je iskusni Predrag Papaz iskoristio zbunjenost odbrane Rudara i svojim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

-Utakmica je oporavdala epitet derbija. Oba tima igrala su otvoreno, kvalitetno i gledaoci su imali šta vidjeti. Bosna je bila bolja u prvom dijelu i greškom naše odbrane stigla do vodstva. U nastavku smo bili bolji, uspjeli izjednačiti, ali ne i sačuvati neriješen rezultat, koji je po prikazanoj igri , objektivno rečeno i najrealniji ishod. Nažalost, nismo imali sreće, bili smo blizu cilja, ali pad koncetracije u završnici koštao nas je prvog poraza. Zadovoljan sam zalaganjem igrača, kao i igrom u drugom poluvremenu, pogotovo nakon izvršenih izmjena,dok u prvom dijelu nismo bili na visini zadatka, kazao je po završetku utakmice trener Rudara Elvedin Beganović.

Bosna –Rudar 2:1

Stadion Luke u Visokom. Gledalaca 1000. Glavni sudija: Sabrija Topalović iz Zenice.Pomoćni suci : Sahib Smriko(Zenica) i Armin Ćerić(Čapljina).Četvrti sudija :Sanel Grljević iz Mostara. Dodatni suci : 5. Mateo Musa(Čitluk), 6. Frano Jelić(Široki Brijeg). Delegat utakmice: Zoran Biletić iz Stoca. Posmatrač suđenja Muamer Bureković iz Zenice.
Strijelci:1:0 Fahrudin Kovač (36), 1:1 Belmin Kobilica (80), 2:1 Predrag Papaz (83).
Žuti kartoni:Čehajić, Hrelja, Hrvat, Papaz, Cana(Bosna), Hasić, Hrustanović i Kobilica(Rudar).

BOSNA: Bekan, Hrvat, Čutura, Papaz,Hrelja, Čiva(od 90.Cana), Mujezinović, I.Đafić, Kovač,Čehajić(od 81.Goralija), Čabaravdić(od 70.V.Džafić).Trener: Faruk Dedić.
RUDAR: Hinović, Đuđo, Hrustanović, Čizmić, Kazazić, Topalović,Hasić(od 46.Kobilica), Gafurović(od 71.Vila), Kulović(od 58.Delić), Aničić, Hajdarović. Trener:Elvedin Beganović.