KakanjLive | Četvrtak, 12.12.2019. godine

Prvi domaći poraz odbojkaša Kaknja

23.11.2019. - U dvoboju dvije prvoplasirane ekipe, više uspjeha imali odbojkaši vodećeg Jedinstva, koji su zabilježili devetu uzastopnu pobjedu

Utakmica dvije najbolje premijerligaške ekipe opravdala je epitet derbija. Pobjeda je zasluženo pripala Brčacima, koji su na krilima raspoloženih pucača Velibora Vukovića i Stefana Mirkovića nadigrali ekipu Kaknja i nanijeli joj prvi domaći poraz.

Odbojkaši Kaknja bolje su otvorili utakmicu i tokom cijelog prvog seta imali prednost od dva poena razlike (11:9, 16:14, 23:21).Gosti su do izjednačenja stigli tek u završnici(23:23), ali je Zenović uspio poentirati i prvi set završiti s dva poena razlike u korist svog tima(25:23). Domaći bolje otvaraju i drugi set, imaju tri poena prednosti(6:3),ali Brčaci brzo stižu do izjednačenja(8:8),zatim prelaze u vodstvo (10:11) i stiču sve veću i veću prednost(10:14, 12:17) koju su zadržali do kraju (21:25) i najavili puni preokret. U trećem setu gosti od samog početkma imaju dominaciju i sigurno vodstvo(2:6, 5:10, 7:12, 12:16) i za 23.minute osvajaju i ovaj set(18:25). Svoju odličnu igru Brčaci potvrđuju i u četvrtom setu. Na tehnički tajmaut otišli su s minimalnom prednošću(11:12),ali su

Aganovićevi izabranici uspjeli  su preći u vodstvo(14:13), međutim, poenima raspucanih Vukovića i Mirkovića gosti brzo stižu do prednosti (18:19),koju su kontrolirali do kraja i ovaj set riješili u svoju korist (23:25) i izbjegli tajbrek, koji su priželjkivali igrači Kaknja.

Bila je ovo deveta uzastopna pobjeda izabranika Edina Bakovića koji s maksiomalnim učinkom vode na prvenstvenoj ljestvici i već sad se može reći da će u Ligu prvaka ući s prve pozicije.
OK „Kakanj 78“- MOK Jedinstvo 1:3
Sportska dvorana KSC Kakanj. Gledatelja 500.Sudije:Adnan Kološ(Sarajevo) i Ljiljana Jovanović(Mrkonjić Grad). Delegat:Zoran Gavrić(Modriča). Utakmica X kola Premijer lige BiH.OK“Kakanj 78“-MOK Jedinstvo(Brčko) 1:3, po setovima; 25:23, 21:25, 18:25, 23:25.
OKI „KAKANJ 78“: Džemil Jelašković, Faris Čobo, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo,Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović,Edin Mehić, Sejdin Mustafić i Armin Vehab. Trener: Almir Aganović.
MOK JEDINSTVO: Joca Đurić, Saša Plavšić, Đorđe Ganilović, Radoslav Ćuk, rđan Marković, Velibor Vuković, Marko Maksimović, Stefan Mirković, Aldin Oković, Srđan Mitrović, Emir Pezerović, Luka Stanković. Trener:Edin Baković.