KakanjLive | Srijeda, 21.11.2018. godine

Prvi domaći poraz Mladosti

24.02.2018. - U okviru 20.kola BH Telecom Premijer lige, Zrinjski je golovima Bilbije i Filipovića već u prvom poluvremenu stekao značajnu prednost koju je znalački sačuvao i došao do trijumfa.Počasni pogodak za Mladost postigao Haris Dilaver u finišu utakakmice

mladostzrinjski
Bio je ovo prvi domaći poraz igrača Mladosti u ovoj sezoni pod vodstvom Edisa Mulalića. Zrinjski je opravdao ulogu favorita i zasluženo slavio. Taktički zrelom i organiziranom igrom izabranici trenera Sliškovića uspjeli su već u prvom poluvremenu postići dva gola i najaviti trijumf.U 13.minuti mrežu Mladosti zatresao je Nemanja Bilbija na asistenciju Todorovića.Ovaj rani pogodak šokantno je djelovao na igrače Mladosti, koji nisu uspjeli nametnuti svoju prepoznatljivu igru i skoro da nisu ozbiljnije ugrozili golmana Kenana Pirića.U 40.minuti Miloš Filipović prekrasnim udarcem pogađa rašlje Velićevog gola i udvostručuje vodstvo.Mladost je tek u finišu uspjela postići počasni pogodak, ali to je bilo nedovoljno da izbjegne poraz. Arežina je iz kornera ubacio loptu pred gol gostiju, Aganspahić pogađa prečku, a odbijenu loptu Haris Dilaver šalje iza leđa nemoćnog Pirića za konačnih 1:2.

Mladost-Zrinjski 1:2

Stadion Mladosti u Doboju.Gledalaca 400.Glavni sudija:Irfan Peljto(Sarajevo). Pomoćnici; Haris Baković(Sarajevo) i Srefan Tešanović(I.Sarajevo). Četvrti sudija; Haris Kaljanac(Sarajevo).Posmatrač suđenja:Danko Čavar (Široki Brijeg).Supervizor:Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo). Delegat:Mirko Milošević (Zvornik).
Strijelci:0:1 Nemanja Bilbija(13), 0:2 Miloš Filipović(40), 1:2 Haris Dilaver(85).
Žuti kartoni:Isaković(Mladost), Hairlahović, Stojkić, Gržan i Pirić(Zrinjski).
MLADOST(DK): Emil Velić, Denis Čomor, Senad Karahmet, Aladin Isaković, Bojan Regoje, Adnan Šećerović, Filip Arežina, Milivoje Lazić, Abid Mujagić (od 67.Amer Hiroš), Dalibor Pandža (od 70.Almir Aganspahić), Haris Dilaver.Trener:Edis Mulalić.
ZRINJSKI: Kenan Pirić, Advan Kadušić, Pero Stojkić, Slobodan Jakovljević, Hrvoje Barišić, Semir Pezer, Ismar Hairlahović(od 46.Marko Perišić), Miloš Filipović, Nemanja Bilbija, Ognjen Todorović (od 76.Šime Gržan), Toni Jović(od 65.Samir Bekrić). Trener:Blaž Slišković.