KakanjLive | Subota, 17.11.2018. godine

Prvenstvo u kuglanju za osobe sa invaliditetom

13.05.2018. - Na prvenstvu je učestvovalo pedeset dva takmičara iz osam Općina Kantona

U Kaknju je održano XVIII Kantonalno prvenstvo osoba sa invaliditetom u kuglanju. U ime Općinskog načelnika Nermina Mandre, goste je pozdravio i otvorio Prvenstvo Samir Lušija, stručni saradnik za sport u Službi Društvenih djelatnosti, boračko-invalidske zaštite, raseljenih lica i izbjeglica.

Takmičilo se u sedam disciplina: opšta za žene i muške, slabovidna i slijepa, podkoljena,nadkoljena/donji ektremitet/, kao i gornji ekstremiteti.

U ukupnom ekipnom poretku prva tri mjesta osvojili su kuglaši iz Visokog-prvo, Zenice-drugo i Zavidovića treće mjesto.
Kakanjski kuglaši i na ovom prvenstvu u pojedinačnim nastupima osvojili su medalju, ovaj put srebrenu u opštoj kategoriji, za razliku od prošle godine kada su osvojili bronzu u podkoljenoj konkurenciji. Srebro u opštoj kategoriji osvojio je Emir Zečević.
Za ekipu Sportskog društva invalida nastupali su Samir Mehinović, Zečević Emir, Jasmin Haračić i Hajrudin Zekić.
Pobjednici na ovom XVIII Kantonalnom prvenstvu u kuglanju za osobe sa invaliditetom predstavljat će reprezentaciju ZE-DO Kantona na KUP takmičenju koje će se održati u Tuzli.