KakanjLive | Utorak, 18.09.2018. godine

Prvak pao na Koševu, Mladost slavila na Tušnju

14.05.2018. - Pretposljednje kolo u sezoni nije donijelo mnogo uzbuđenja. Budući da su mnoge stvari već jasne (pitanje prvaka i timova koji napuštaju elitni rang bh fudbala) igrači su bili mnogo rasterećeniji u ovom kolu, a 20 golova je dovoljan pokazatelj da se igralo u opuštenijoj atmosferi. Susrete je posmatralo svega 4.200 navijača, odnosno 700 po susretu, dok je dodijeljen 21 žuti karton.

sarajevo-zrinjski

Detalj sa duela na Koševu

U duelu Širokog Brijega i Željezničara u kojem su Širokobriježani slavili rezultatom 3:1 od Pecare se oprostila legenda bh Premijer lige. Brazilac Wagner je igru napustio u 72. minuti susreta uz ovacije i veliki aplauz navijača oba tima. Wagner je najbolji strijelac Premijer lige BiH u historiji sa 121 pogotkom, a u karijeri je za Široki ukupno postigao 134 gola u 364 utakmice. Širokobriježani su u 11. minuti preko Bernarda Matića došli u vodstvo, da bi na 2:0 povisio Luka Menalo u 28. minuti. Sinan Ramović je smanjio na 2:1 u 31. minuti, dok je konačnih 3:1 postavio Mateo Marić u 74. minuti susreta.

Sarajevo razbilo prvaka BiH

Bordo tim je pred domaćom publikom sa visokih 4:1 savladao Zrinjski. Već nakon prvih 45 minuta bilo je 3:0 za domaći tim, a golove su postigli bh reprezentativac Elvis Sarić (33. minuta), Mersudin Ahmetović (40. minuta) i Mićo Kuzmanović (45. minuta). U 55. minuti Haris Handžić je postigao gol za Zrinjski, dok je konačnih 4:1 postavio brzonogi Mićo Kuzmanović u 62. minuti meča.

Radnik ovjerio peto mjesto

Radnik je pobjedom u Krupi na Vrbasu ovjerio poziciju broj pet. Istina rezultat je domaćima bio u drugom planu pa je trener Krupe od prve minute na teren izveo sedam igrača mlađih od 21 godine, dok su u drugom dijelu igre priliku za igru dobila još dva mlada igrača. Irfan Hadžić je doveo bijeljsinski tim u vodstvo u 9. minuti susreta, a izjednačenje je domaćima donio Nikola Dujaković u 50. minuti. Velibor Đurić je pogodio za novo vodstvo Radnika u 75. minuti, a za konačnih 1:3 pobrinuo se Ševko Okić u posljednjim sekundama susreta.

Mladost slavila u Tuzli

Dobojska Mladost odigrala je sjajno poluvrijeme u Tuzli. Dobojani su vodili rezultatom 3:0 do odlaska na odmor, a pogađali su Amer Hiroš (19. minuta), Almir Aganspahić (23. minuta) i Denis Čomor (44. minuta). Tek u finišu utakmice Tuzlaci su postigli dva gola i ublažili poraz. Za Slobodu golove su postigli Aleksandar Ignjatović (87. minuta) i Saša Maksimović u posljednjim sekundama susreta. I u ovom meču priliku za igru dobila su tri mlada igrača Mladosti: Džaferović, Jusić i šesnaestogodišnji Hrustanović.

Gošk minimalno protiv Borca

Gošk je u Gabeli golom Marka Mišića iz 12. minute susreta minimalno savladao banjaluči Borac. Susret u Gabeli posmatralo je svega 100 gledalaca.

Vitez slavio u Zenici

Derbi začelja u Zenici pripao je ekipi Viteza koja je minimalno slavila rezultatom 1:0 golom Petra Boje iz sedme minute susreta. Ovo je bila tek treća pobjeda Vitežana u ovoj sezoni.