KakanjLive | Četvrtak, 14.12.2017. godine

Prva liga-Zvijezda i Bosna bez poraza na vrhu tabele

21.08.2017. - Poslije tri odigrana kola u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH Zvijezda iz Gradačca i visočka Bosna nisu osjetile gorčinu poraza i nalaze se na vrhu tabele sa sedam osvojenih bodova

belkobilica

Belmin Kobilica, tri utakmice i tri gola, na svakoj po jedan

Dvadesetčetiri gola pala su u trećem kolu Prve nogometne lige. Od toga u Mostaru i Simin Hanu deset golova. Napadači Veleža u subotu su četiri puta pogodili mrežu TOŠK-a, dok su napadači Sloge u nedjelju šeset puta savladali golmana Bišćana.
Ipak najveće izneneđenje priredile su dvije ekipe. Orašje na gostujućem terenu u Kaknju i Igman na domaćem terenu u Konjicu.

Rudar i Olimpic podbacili

Nogometaši Orašja su priredili pravo iznenađenje u Kaknju. U 90. minuti su imali dva gola prednosti. Neretljak, trener „labudova“ je to pripisao taktičkoj varijanti, rekavši da je nadmudrio domaće, čuvajući snagu za posljednjih 30 minuta utakmice. S obzirom da su golovi za pobjedu postignuti u zadnjoj trećini utakmice ispostavilio se da je u pravu. U 62. minuti Vidović postiže pogodak za 1:0. U 90. minuti gledaoci su vidjeli dva gola. Prvo Đukić pogađa za 2:0, a domaći u istoj minuti uspjevaju smanjiti na 2:1 i to golom sa 11. metara Belmina Kobilice. Ovo je treći gol kapitena Rudara u do sada odigrane tri utakmice.

Igman iz Konjica je na svom terenu savladao favorizovani Olimpic sa 2:1. Igman je došao u vodstvo u 53. minuti. Zeljković je pretrčao odbranu Olimpika i matira Bandovića. Drljević koji je tek ušao u igru pogodio je za 2:0 i veliko slavlje Konjičana. Vidović je u 65. minuti matirao domaćeg golmana. Ovaj poraz u Olimicu nisu planirali jer je Zvijezda u prvom kolu u Konjicu uzela cijeli plijen. Očekivalo se de će to poći za „nogama“ i Olimpicu.

Bratstvo propustilo pobjedu u Čapljini

Najzanimljivije utakmice odigrane se u Visokom i Čapljini. Bratstvo je na kraju utakmice u Čapljini propustilo priliku za pobjedu, kod rezultata 3:3. Šut s bijele tačke odbranio je golman Čapljine, Franjo Buntić. Bratstvo je povelo golom Diabanga u 21. minuti. U 34. minuti domaći poravnavaju na 1:1. Do potpunog preokreta Čapljina je došla u 42. minuti preko Haračića, ali polovinom drugog poluvremena Hasić donosi izjednačenje. Samo par trenutaka kasnije domaći su došli do novog vodstva, strijelac je ponovo bio Haračić. U 76. minuti, ipak, Mujkić pogađa za konačnih 3:3.

U Visokom tri penala

Bosna je savladala Slaven rezultatom 3:2. Zanimljivo je da su na ovoj utakmici dosuđena tri penala. Dva za ekipu domaćih i jedan za gopste iz Živinica. Svi su iskorišteni. Salihović je u 36. Minuti donio prednost ekipi iz Živinica golom s bijele tačke. Slaven je u 62. minuti, novim golom Salihovića, došao do 2:0. Preokret je počeo kad je Amer Čabaravdić iskoristio dva penala i porqavna rezulata na 2:2.Pobjedu Bosni je daonio Hajdarović koji je prošlu sezonu igrao u dresu Rudara.Bez obzira na poraz u Visokom Slaven je u prva tri kola pokazao najviše od ekipa koje su ove sezone ušle u Prvu ligu Federacije BiH.

U derbiju Srednjobosanskog kantona Iskra je savladala Travnik sa minimalnih 1:0. Na samom kraju prvog poluvremena Samir Čakar je golom svoj tim odveo na odmor. Ovaj meč obilježili i navijački neredi.

U Mostaru i Simin Hanu deset golova

Velež i TOŠK su u meč ušli s nulom na tabeli. Velež je poveo u 38. minuti kada je Ćosić pogodio na asistenciju Mujezinovića. U završnici prvog dijela dosuđen je penal za Velež, a Brandao je siguran za 2:0. Ovčina je nakon prodora Ćosića povisio na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Brandao. Poslije ove utakmice trener gostiju Remetić stavio je svoju funkciju na raspolaganje Upravi prvoligaša iz Tešnja.

Najviše golova u ovom koklu viđeno je u Simin Hanu gdje je domaća Sloga Jedinstvo iz Bihaća ispratila sa šest lopti u mreži.

Sloga je do prednosti u današnjoj utakmici stigla već u prvoj minuti kada je mrežu gostiju nakon odlične akcije zatresao Todorović. Svega nekoliko minuta kasnije ekipa iz Simin Hana je udvostručila svoju prednost, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Kojić. Ova utakmica bila je riješena već nakon 15 minuta jer je Sloga vodila sa 3:0, a treći gol za domaći tim postigao je Sarčević. U samom finišu prvog dijela Sloga je postigla i četvrti gol kada je očajnu reakciju odbrane gostiju iskoristio Habibović. Domaći tim je do kraja utakmice uspio još dva puta zatresti mrežu Jedinstva. Prvo je u 72. minuti na 5:0 povisio Stokić, dok je konačnih 6:0 svojim drugim golom postavio Todorović.

tabela_trece_kolo

Rezultati trećeg kola: Bosna – Slaven 3:2, Rudar – Orašje 1:2, Velež – Tošk 4:0, Čapljina – Bratstvo 3:3, Iskra-Travnik 1:0, Igman-Olimpic 2:1, Metalleghe-Zvijezda 0:0 i Sloga-Jedinstvo 6:0.

U četvrtom kolu sastaju se: Slaven-Zvijezda, Jedinstvo-Metalleghe, Olimpic-Sloga, Bratstvo-Igman, TOŠK-Čapljina, Orašje-Velež, Bosna-Iskra i Travnik-Rudar.