KakanjLive | Četvrtak, 19.09.2019. godine

Prva domaća pobjeda Rudara

31.08.2019. - Golom Fahrudina Kovača iz 18.minute, Zeleno-crni savladali tradicionalno neugodnog protivnika, ekipu Metalleghe BSI i stigli do prve domaće pobjede

Prema očekivanjima, susret je protekao u borbenom tonu u  kojem su gosti "bunkerom" pokušali Kakanj napustiti neporaženi. Nakon dvije poluprilike, Rudar je u 18.minuti stigao do vodstva. Kapiten Belmin Kobilica presjekao je napad gostiju,loptu gurnuo u prostor ka Fahrudinu Kovaču, koji je izašao sam pred Ćemana i rutinski pogodio za 1:0.Ispostavilo se i za konačan rezultat i prva tri domaća boda. Do odmora šanse su imali braća Mirza i Fahrudin Kovač,ali do promjene rezultata nije došla. Taktički zrelom i sadržajnom igrom Zeleno-crni su u nastavku kontrolirali igru i rezultat. Imali su još nekoliko prilika, od kojih su najzrelije bile one AdnanaHrelje i Faruka Gačana,čiji je udarac s gol crte izbacio jedan od odbrambenih igrača gostiju.

Ekipa Metalleghea cijeli tok utakmice bila je u inferiornom položaju, što svjedoči i podatak da za 90+3 minute nisu uputili niti jedan udarac u okvir Bekanovog gola.
Suđenje Sanela Silića iz Cazina bilo je tendenciozno i na štetu domaćeg tima. Podatak da je od sedam pokazanih žutih kartona čak pet izrekao zbog prigovora na njegove odluke od strane Goralije, Musića, Gačana i Bekana, te Mirnesa Buze s rezervne klupe najbolji je pokazatelj Silićevih kriterija, odnosno naklonjenosti gostujućem timu. Srećom, igrači Rudara nisu izgubili nerve i sjeli na travu kao igrači visočke Bosne u Gradačcu prije dvije godine u znak protesta Silićevog perfidnog suđenja.

Trener Rudara Mehanović nije želio da komentira odluke suca Silića jer mu to nedozvoljava kodeks ponašanja, ali je želio javno da pohvali svoje igrače.
-Ja kao trener mogu biti ponosan na svoje momke.Ovo je herojska pobjeda.U svim elementima smo nadigrali protivnika i možemo samoda žalimo što rezultat nije povoljniji, jer smo imali dosta izrađenih prilika.Ipak, bitno je da smo stigli do punog plijena i pokazali da možemo dobiti i ovo teške susrete, istakao je trener Rudara Bećir Mehanović.

Rudar-Metalleghe BSI 1:0

Stadion Rudara. Gledalaca 300. Glavni sudija: Sanel Silić iz Cazina. Pomoćnici: Armin Jelin i Silvio Bubalo iz Mostara. Četvrti sudija: Amar Omerdić (Bihać). Posmatrač suđenja :Niko Lacić (Brčko). Delegat utakmice Marko Jonjić iz Kupresa.
Strijelac: 1:0 Fahrudin Kovač (18.)
Žuti kartoni: Bešić, Kobilica, Goralija, Musić, Gačan, Bekan i Mirnes Buza na klupi kod Rudara,a Tanključić i Kovač kod Metalleghea.

RUDAR: Amir Bekan, Eldar Sivac, Omer Musić, Adis Goralija, Faruk Gačan, Malik Gačić, Denis Cana, Belmin Kobilica, Adi Bešić (od 46. Adnan Hrelja), Mirza Kovač (od 90.Gabrijel Popović), Fahrudin Kovač (od 78.Nermin Hadžić). Trener:Bećir Mehanović.

METALLEGHE BSI:Aldin Ćeman, Armin Bešagić, Sanel Kovač, Rijad Pljevljak(od 75.Branko Peno), Ilija Danilović, Ivan Tankuljić, Dženan Haračić, Vanja Zekić (od 75.Kristijan Soldatović), Mahir Mehić,Goran Popović, Marin Samardžić (od 46. Bojan Kremenović). Trener: Salim Duraković.