KakanjLive | Srijeda, 18.07.2018. godine

Poznati učesnici lige za prvaka i opstanak

08.03.2018. - Nakon 22 kola u domaćem fudbalskom šampionatu konačno su poznati učesnici doigravanja za prvaka i za opstanak. U posljednjem kolu jedina nedoumica je bila ko će završiti na šestom mjestu i izboriti plasman u ligu za prvaka BiH. Sve dileme oko toga otklonio je Radnik kojem je bio dovoljan remi u Vitezu što je u konačnici i ostvario. U gornjem domu bh fudbala igrat će Zrinjski, Željezničar, Široki Brijeg, Sarajevo, Krupa i Radnik, dok će se za opstanak boriti ekipe Mladosti, Borca, Goška, Slobode, Čelika i Viteza.

DSC04851

Posljednje kolo ''regularnog'' toka takmičenja donijelo je skomnih 10 golova. Na dva susreta mreže su mirovale, i to u Vitezu i na Koševu. Najviše golova ''palo'' je na Grbavici gdje je Željezničar sa pola snage savladao ove sezone slabašni Čelik rezultatom 3:1. Interesantno je kako je to bio i jedini trijumf domaće ekipe budući da je preostalih pet susreta ovog kola završeno podjelom bodova. Susrete ovog kola posmatralo je 6.700 gledalaca, odnosno nešto više od 1.116 po susretu. Sudije su podijelile 12 žutih i jedan crveni karton (Aladin Isaković . Mladost DK).

''Nule'' u Vitezu i Sarajevu

Dva susreta ovog kola okončana su bez golova. Vitez i Radnik odigrali su jako loš susret na Gradskom stadionu u Vitezu, a Radnik je odigrao tek onoliko koliko mu je bilo potrebno, da osvoji bod i ovjeri kartu za ligu za prvaka Bosne i Hercegovine. ''Nula'' je zabilježena i u susretu Sarajeva i Slobode. Bordo tim je ponovo prosuo bodove na domaćem terenu, a Sloboda je osvojila bitan bod koji će joj mnogo pomoći u borbi za opstanak u premijeligaškom društvu.

Podjela bodova na Pecari

Široki je ranim golom Luke Menala iz 17. minute imao vodsvo i tri boda u džepu sve do samog finiša susreta kada Slobodan Milanović u 89. minuti pogađa za 1:1 i donosi svom timu veliki bod.

Cirkus na gradskom stadionu u Banjaluci

Borac i Zrinjski su na Gradskom stadionu u Banjaluci podijelili bodove odigravši 1:1. Susret je odigran u katastrofalnim uslovima i nikome nije jasno kako se i odigrao meč kojeg je posmatralo 1.000 gledalaca. Domaći tim je preko Petra Kunića došao u vodstvo u 88. minuti susreta, a samo dvije minute kasnije Pero Stojkić je ''poravnao'' rezultat i donio svom timu bod.

Mladosti poništen čist pogodak

Mladost i Gošk remizirali su u Doboju odigravši 1:1. Ekipa Edisa Mulalića je tokom svih 90 minuta susreta bila dominantan tim. Nakon prvih 45. minuta Dobojani su imali minimalno vodstvo od 1:0, a gol je postigao Haris Dilaver u 43. minuti susreta. Vrijedi istaći kako je poništen i čist gol Filipa Arežine iz slobodnog udarca u prvom dijelu susreta. Ekipa iz Doboja je dominirala i u drugom poluvremenu. Nizale su se prilike pred golom Kozića, ali neprecizni su bili Dilaver, Mujagić i Arežina, a kazna je stigla u 86. minuti kada je za konačnih 1:1 pogodio rezervista Mario Marić.

Novi poraz Čelika

Željo je sa ''pola snage'' na Grbavici savladao Čelik rezultatom 3:1. Dženan Zajmović je doveo Plave sa Grbavice u vodstvo u 19. minuti susreta. Vojo Ubiparip je u 64. povisio na 2:0, a samo četiri minute kasnije u listu strijelaca upisao se i Jovan Blagojević. Utješni gol za Zeničane postigao je Hrustan Kadrić šest minuta prije kraja susreta. Novi poraz Čelika samo je korak bliže ka Prvoj ligi Federacije BiH, ali pred nama je još 10 kola, možda se Zeničani i ove sezone spase.