KakanjLive | Ponedjeljak, 21.05.2018. godine

Poslije pobjede nad Sparsima treba spustiti euforiju

26.03.2018. - Trebamo nastaviti raditi skromno, rekao je trener Kaknja, Josip Pandža, nakon druge pobjede njegovog tima u ligi za prvaka BiH i dodao treba stišati euforiju i nastaviti raditi marljivo i tiho

odgovornostzatricuKada su Sparsi košarkaše Kaknja doveli pred poraz, odgovornost za  prekretnicu  koja je donijela pobjedu preuzeo je Adi Zahiragić
U triler završnici drugog kola lige za prvaka košarkaši Kaknja su pred domaćom publikom savladali sarajevski Spars rezultatom 77:73, a trener domaće ekipe Josip Pandža imao je razloga za slavlje na kraju meča.
-Pobjeda u zadnjim sekundama. Ostali smo mirni u zavšnici. Igrali smo dobru odbranu drugo poluvrijeme i ono što je kroz cijeli tok susreta bio problem je odrambeni skok. Oni su imali 17 skokova više i 10 napada više. Taj segment nije bio dobar, ali je svaki ostali bio jako dobar. Prvo poluvrijeme smo loše igrali odbrambeno, drugo poluvrijeme dosta bolje uz problem skoka. Imali smo mirnu glavu u završnici i super publiku protiv protivnika koji pretendira da igra finale, rekao je trener Kaknja Josip Pandža, a potom se osvrnuo na narednog protivnika, Igokeu:

josippandza

-Prvo moramo da spustimo euforiju. Dvije pobjede i to je sjajno, ali moramo nastaviti tiho i skromno raditi. Prošle godine smo imali devet poraza i nije bio smak svijeta. Nismo svi otjerani. Sada imamo dvije pobjede protiv dva velika protivnika i prezadovoljan sam, ali moramo da spustimo loptu na zemlju i nastaviti raditi pošteno kao i do sada. Očekuje nas Igokea koja je doživjela težak poraz u Sarajevu. To pokazuje izjednačenost lige i svi su nepošteno otpisali Bosnu. Oni su pokazali danas kakav imaju kvalitet. Nama bi bilo lakše da je Igokea danas dobila i da je u nekom opuštenijem ambijentu nasdočekala. Ovako će biti maksimalno motivirani. Mi ćemo sa svakim protivnikom igrati maksimalno borbeno svih 40 minuta i nadamo se da ćemo nakon 10 kola biti među četiri najbolje ekipe.

U narednom kolu ekipa Kaknja će igrati protiv aktuelnog prvaka BiH, dok će Sparsi u Sarajevu ugostiti Zrinjski.

KK Kakanj – OKK Spars 77:73

Sportska dvorana u Kaknju. Drugo kolo Liga za prvaka BiH u košarci. Gledalaca 1000.Sudije: Dragan Kralj, Božidar Radanović i Dragan Komar. Delegat/Komesar: Bodiroga Momčilo.

KK Kakanj: Ermin Dedić 11, Darko Talić 5, Damir Pirić, Aldin Muflizović 5, Eldar Merdanović 4, Adi Zahiragić 7, Zlatan Tepić, Nikola Gaćeša 13, Željko Palavra 4, Adam Mirković 7, Milivoje Božović 16, Nermin Buza 5. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić , Mirnes Ganić i Mirza Demir.

KK Spars Ziraat Bank: Matija Poščić 3, Roko Rogić 6, Sandi Grubelič 3, Milutin Đukanović 13, Refik Bašić, Aleksa Stepanović 5, Fahrudin Manjgafić 17, Dejan Đokić 6, Maksim Kovačević 2, Kenan Kamenjaš,Ibrahim Durmo 6, Igor Josipović 12. Trener: Marko Trbić. Asistenti: Ivan Opačak i Josip Dujmović.