KakanjLive | Četvrtak, 14.12.2017. godine

Poraz rukometaša Kaknja u Doboju

01.10.2017. - U drugom kolu Premijer lige BiH, rukometaši Kaknja na gostovanju u Doboju poraženi s pet golova razlike (36:31) iako su pružili dobru igru i bili ravnopravan protivnik renomiranoj momčadi Sloge

001Foto arhiv

U izuzetno kvalitetnoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici, domaći su do pobjede došli u završnici meča, kada su serijom od 5:0 stekli značajnu prednost koja je bila dovoljna da zabilježe prvu pobjedu.

Igrači Kaknja nisu dopuštali Dobojlijama da dođu do osjetnije prednosti. Prvu značajniju prednost Sloga je imala u 23. minuti susreta kada su domaćini uspjeli doći do 13:9, ali su izabranici trenera Zaimovića uzvratili serijom od 3:0 i stigli na samo jedan poen zaostatka. Odbrana domaćina nije funkcionisala najbolje u prvom poluvremenu, pa su Kakanjci u 30. minuti uspjeli doći i do izjednačenja, 16:16, ali su domaćini, ipak, uspjeli otići na odmor s jednim golom prednosti /17:16/.
Sloga je početkom drugog dijela zaigrala nešto bolje i stigla do prednosti od 3 gola, koju je držala sve do 43. minute kada gosti ponovo dolaze do izjednačenja. No, bilo je to sve što su mogli postići naši rukometaši jer su domaći velikom serijom od 5:0 stekli značajnu prednost (35:29) i rutinski priveli utakmicu kraju i zabilježili prvu pobjedu.
U ekipi Sloge najefikasniji je bio Nemanja Zekić sa 10 golova, dok je Bojan Tulendić dodao 8. Kod Kaknja najefikasniji su bili Travničani Admir Purić i Adnan Bevrnja, koji su postigli po šest pogodaka.

-Pružili smo jak otpor renomiranopm protivniku i uz malo više sportske sreće i bolje realizacije mogli smo izbjeći poraz. Popravni ispit imamo u srijedu 4.oktobra kada nam u okviru trećeg kola u goste dolazi ekipa sarajevske Bosne, koju moramo pobijediti, istakao je trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović..

SLOGA – KAKANJ 36:31 (17:16)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 350. Sudije: Alen Kadić i Dino Tursić (oba iz Zavidovića). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci: Sloga 4(1), Kakanj 9(5). Isključenja: Sloga 10, Kakanj 6.minuta.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana, 3 sedmerca), Pejić, Nedić, Simić, Tulendić 8, Petrušić, Mišanović, Zekić 10, Maksimović, Pavlov 4(1), Uljarević 4, Gavrić 5, Trifunović, Bosić, Milojević 5, Sauka. Trener: Danko Panić.
KAKANJ: Čehajić, Sinanović 4(1), Jovanović 2, Bevrnja 6, Bjelopoljak 5(2), Amitović 2(1), Purić 6(1), Živanić 4, Tukulić, Lilić (12 odbrana, sedmerac), Hadžić, Sužanj, Zvekić 2. Trener: Nedžad Zaimović.